Kuidas väljaõpet luua

Vastupidavuse puudumist ei ole raske teha, võib-olla kergendate treeningu ajal treeningu ajal või tunnete ennast treeningut varakult. Oma vastupidavuse suurendamine hõlmab teie südame-veresoonkonna efektiivsuse ja üldise füüsilise vastupidavuse suurendamist, et vallutada väljakutseid, kui olete aktiivne. Pidage meeles, et teie keha saab oma tegevusega kohaneda ja proovib uusi asju parandada oma vastupidavuse parandamiseks.

Soojendage umbes viis minutit enne iga treeningut verevoolu suurendamiseks ja keha ettevalmistamiseks. Pange oma keha kokku hüppedega, töötab kohapeal, lunges või kõrgetel põlvedel. Töötage kergelt mõõduka tempo juures, et saaksite enne treeningut vältida liiga rasket tööd ja väsimist.

Alternatiivsed traditsioonilised südame treeningud suure intensiivsusega intervalltreeningu abil (HIIT). HIIT suurendab teie lihaskiudude, südame ja kopsude nõudlust ja parandab teie vastupidavust lühema ajaga. Vali aeroobne tegevus, nagu jooksu, ja vaheldus aeglasema tempo töötamise ja palju kiiremini, kokku 15 kuni 25 minutit. Iga intervall peaks kesta 30 kuni 90 sekundit. Näiteks võite kõndida või säästa 60 sekundit ja seejärel kohe sprint nii kiiresti kui võimalik 30 sekundit, korrates neid intervalli kogu treeningu jaoks.

Loo ise väljakutseid. Suurendage oma treeningute ajalist või kaugust. Kui sa tavaliselt 30 minutit töötavad, proovige jõuda 40 minutiga. Kui teete tegevusi, mida saate kauguse mõõtmiseks, nagu näiteks jalgrattaga sõitmine, lisage oma sõidule viis miili. Võistle oma eelmise etenduse vastu. Näiteks, kui see tavaliselt viib teid kahe minuti pikkuseks 18 minutit, üritage seekord seda võita.

Segatakse see koos uute aeroobsete tegevustega, mis aitavad teie keha vältida platoo kohalejõudmist. Kui te tavaliselt sõidate, sõitke jalgrattaga sõites, laske basseinis ringi ujuda või hüpata köis. Kui olete sõudmine, valige kickboxing klass, step aeroobika või välirežiimi. Eesmärk on kaasata oma südame-, kopsu- ja suured lihasrühmad uute harjutustega, mis suurendavad vastupidavust.