Kuidas teha fliisist rätikut

Fliis on ime kangas: see on kerge, kuid soe, pehme, tunde tüüpi viimistlusega polüestrist kangas. Lõiketera servad ei purune ega lõika, ja võite valida mitte-õmmelda, hõlpsa äärisega servi või lihtsa vahukõmmeldud viimistlusega kontrastset või sobitatud niiti. Fliis on nii kasutajasõbralik, et igaüks saab teha riideid ja viskab. See on ka ökonoomne, mis annab veelgi rohkem valikuid mustrite ja värvide jaoks, mis sobivad teie garderoobiga, panga purustamata.

Laiendage fliisit suurel siledal ja tasasel pinnal. Võite teha ristkülikukujulise rätikuga või kolmnurksena. Mõlema stiili jaoks on teil vaja vähemalt 60 tolli ja 30 tolli fliisist. Kasutage mõõteketti, et tükk välja pandud – kõik nurgad peaksid olema 90 kraadi ja servad peaksid olema sirged ja mitte koonilised. Kolmnurkse rätikukujulise rullkerega fikseerige kokku 30-tolline ruut. Kolmnurga tegemiseks lõigake vabas servas – mitte volditud serval – nurgast nurka.

Ristkülikukujulise rätiku lõpetamiseks mõõta 4 tolli kaugusel igast lühemast servast. Mark kriidiga. Lõigake 1/4-tolline kuni 1/2-tolline laiad ribad. Puhasta rätseppi. Jätke pikad servad lahtri alla või õmblege piitsatüki piiri käsitsi. Piitsutama panema nõel tagant ettepoole ja riputama seda üle serva, tuues nõela uuesti tagasi ettepoole. Hoidke auke umbes 1/2-tollise kaugusel. Tooraiuse lõpus asetage lõng sõlme ja eemaldage liiga.

Kolmnurkse rätiku lõpetamiseks tõmmake see täielikult ümber või pühkige mõlemas lühikeses servas üks pikk serv ja ääre. Või kinnitage igale punktile siiditükid, mis sobib hästi piitsatusega viimistlusega, eriti siis, kui niit sobib või täiendab vasaravärvi. Puhaste kinnitamiseks keerake ülemise silmuse läbi suur nõel ja laske nõel läbi fliisist umbes 1/2-tolline eemal igast punktist. Eemaldage nõel ja söödake täpp läbi silmuse ja kinnitage tihedalt kinni.