Kuidas rääkida valjult ja selgeks

Inimkõne on keeruline protsess. Kopsud, häälelülid ja siinused aitavad hääle tooni, kvaliteeti ja helitugevust, samal ajal kui huulte, keele ja muude suu struktuuride abil juhitakse, kuidas me sõnumeid moodustame. Enamik inimesi ei ole koolitatud rääkima, see lihtsalt tuleb loomulikult. Õppime teiste jälgimisest. Siiski on olemas spetsiifilised meetodid, mis parandavad hääle kvaliteeti ja tooni ning võimaldavad meil rääkida valjult ja selgelt ilma hääletundeeta.

Hinga oma membraanist. Vokaalused on nagu klarnellist roosad, nad vibreeruvad, kui õhk läbib neid – seda tugevam on õhuvool, seda heli valjemaks. Inhaleerida ja välja hingata sügavalt, et suurendada kopsude õhuvoolu. Membraanilise hingamise korral peaks kõhtu paisuma ja hingeldama.

Lõdvestuge oma kaela ja õlgadega. Pingus kaelas ja õlades takistab õhuvoolu ja piirab vokaalruumi. Vokaalad peavad vibreerima koos, kuid kui ruum on liiga kitsendatud, siis on see nagu klaverit pärssiv mõju. Kaela ja õlgade lahtilõikamiseks loputage oma õlad üles ja alla ja pöörake pead mõlemas suunas.

Säilitage õiget kehahoia. Hoidke oma õlad neutraalsed ja pead keskendunud. Teie kõrvad peaksid olema kooskõlas oma õlgade ja lõua lõualu. Ärge asetage oma lõukse ega laske lõua ette. Vältige nõtmist ja hoidke oma selja neutraalset ja ribi puuri lõdvestunud.

Räägi oma loomuliku häälega. Rääkimine toonis väljaspool meie loomulikku häält võib panna pinget häält nöörid. Oma loomuliku hääle leidmiseks, sügavalt sisse hingates avage oma suu laiale ja hingake hinge heli tegemisel.

Vältige karjumist. Krampimine nõrgendab häälelülitusi ja võib tegelikult põhjustada kahju. Praktika seda treeningut, et mõista karjumisi ja helitugevust. Sügavale sisse hingata Avage oma suu ja hingake heli tegemise ajal. Kasutage membraani, et kontrollida õhuvoolu kiirust ja jälgida, kuidas heli muutub valjemaks ja pehmemaks. See on helitugevuse reguleerimine. Nüüd tehke sama treeningut, kuid proovige helitugevust pingutades mõjutada. Pange tähele oma kaela pinget ja heli vaigistatud kvaliteeti. See on karjane.

Hoidke oma kurku niiskeks, hoides korralikult hüdreeritud. Teie ninaotsad on mõeldud õhku soojendamiseks ja niisutamiseks, enne kui see läheb su kõrile, nii et hingake nina asemel suu kaudu. Kui teil on nina kaudu hingamine, konsulteerige oma arstiga. Kinnise nina mõjutab ka vokaalkvaliteeti negatiivselt.

Harjutamine räägib kiiresti. Proovige laulda või lugeda “Peaassedaama laulu” “Penzance’i piraatidest” või rääkige raamatust väljapääs võimalikult kiiresti. Veel üheks kasulikuks sõnavaraiks on keel keeli. Harjutades kiiret kõnet, hoiab huulte ja keele paksus ning takistab müristamist.