Kuidas maitsta maguskartul toitaineid kaotamata

Vähesed toidud on sama mitmekülgsed, kuna need on toidulisandid, kuid alandlik maguskartul on üks erand. See, kas te küpsetate, küpseta, grilli, küpsetada, auru või mikrolaineahju, annab apelsini viimistletud juurvilja olulisi koguseid vitamiine A, C ja B-6, kaaliumi, rauda ja kiudaineid. Keedetud maguskartul ei ole kõige toitevam valik, sest mõned vitamiinid jäävad toiduvalmistamisveest kaduma. Sul on magusat kartulit, kui sööte kogu asja, sest see on väga kontsentreeritud mineraalide ja kiudainete allikas. Te saate ka rohkem köögiviljade beetakaroteeni – mis teie keha muutub A-vitamiiniks -, tarbides seda vähese rasvasisaldusega.

Ahjus

Kuumuta ahju temperatuurini 400 kraadi Fahrenheiti.

Mikrolaineahjus

Loputage magusat kartulit jaheda jooksva veega. Kasutage oma sõrme, et pintsetadest eemaldada kõik mustused, sest puhastusvahend võib eemaldada mõne taimse õhukese naha. Pane see paberrätikuga kuivaks.

Sirvige kartulit murtud kartuliga mitu korda. See mitte ainult ei aita liha kokku ühtlaselt, vaid hoiab ka kartulit lõhkemist võimaldades auru põgeneda.

Asetage köögiviljad röstimispannile või mõnele teisele madalale küpsetusnõule. Kuna maguskartul kipub küpsetama mõnda oma kleepuvat suhkrut, võite soovi korral lihvida tassi alumiiniumfooliumiga, et see oleks hõlpsasti puhastatav.

Küpseta magusat kartulit 35 kuni 45 minutiks, keerates seda umbes korra poole võrra. Küpsetatud maguskartulid tehakse, kui nende nahk muutub paberile ja nende põgenenud suhkrud näevad välja nagu karamelliseeritud.

Eemaldage küpsetusplaat ahjust. Kuuma maguskartuli viimist plaadile kasutage ahjukindlust.

Serveeri see oliivõli õliga, tavalise jogurtipulguga või värskelt jahvatatud linaseemne pritsimisega.

Valmistage maguskartul nagu küpsetamiseks – loputage seda õrnalt, puhastage seda kuivalt ja pikendage seda kahvliga mitu korda.

Seadke see mikrolaineahjus olevasse tassi. Kuigi plaat on piisav, aitab röstitud toit mikrolaineahju puhtaks hoida. Samuti võite asetada paberrätik rooste ja maguskartuli vahele, et minimeerida raskesti puhast jääki.

Mikrolaineahi köögiviljad on kõrgel umbes kolm minutit.

Keerake see ahjutiga kasutades. Jätkake mikrolaineahju veel kaks kuni neli minutit, olenevalt selle suurusest. Nagu küpsetatud sordi puhul, valmistatakse mikrolainetega maguskartulit, kui nende nahk on paberist ja suhkrud, mida nad väljaheidavad, hakkavad pruuniks saama.

Asetage maguskartul plaadile, kasutades ahjukindlust. Laske sellel veidi jahtuda, enne kui te seda lõikate, sest mikrolainetega kartul kallutab palju auru.