Kuidas küpsetada suurepärane alaskan pollok

Kala pulgad, kalafileed, surimi ja immittämästä krabi liha on peamiselt valmistatud pollaktist, sugukonnast tursk. Alaska pollak võib sisaldada keskkonda saastavaid aineid nagu elavhõbe, mistõttu on oluline seda liiki kalad mõõdukalt nautida. Üks Alaska pollaki portsjon sisaldab 81 kalorit ja 17,1 g valku, samuti teisi vitamiine ja mineraale.

Valige oma kala. Valides Alaska räime, vali paksud fileed. See aitab tagada, et kala hoiab küpsetamisel ahjus hästi. Selle retsepti jaoks vali file, mis kaalub 1,5 naela, piisav, et teenida kolm kuni neli inimest.

Kuumuta ahju 350 kraadini. Ahi kuumutades tõmmake keskmise suurusega kaussi ja ühendage 1/2 tassi parmesani juustu, 3/4 tassi hapukoort, 1/4 tassi sulatatud võid ja üks näputaja soola ja pipraga. Seejärel vali filuleid kas segu vette või loputav harja. Kui kasutate loputamispintslit, katke mõlemad filiaalid. Haara küpsisleht ja pritsige see koos toiduõli või katega tinafooliumiga. Asetage kala küpsise lehele.

Asetage küpsisevorm ahju ja laske seda küpsetada 30 minutit. Toiduse kontrollimiseks katsetage kalafilee 5 minutit enne küpsetamisaja lõppu. Asetage kahvliharud Alaska pollokfileti paksemasse ossa. Kui kahvlit väljub puhas või filee hakkab hõljuma, siis on kala valmis. Kui ei, siis lubage filee ülejäänud 5 minutiks süüa. Kui fileed on küpsetatud, eemaldage see ahjust ja asetage plaat külgsete esemetega, nagu riis või köögivili. Selleks, et täiendada Alaska meremeeste maitset, serveerige kergeid kastmeid, maitsetaimi ja vürtse.

Nautige kala. On olemas teisi võimalusi Alaska meremeesi söömiseks. Alaska merikotti võib küpsetada, samuti praetud, praetud, grillitud, maitsestatud ja aurutatud. Kalad on tuntud oma kerge maitse ja pakkumise liha. Samuti on tuntud oma toiteväärtusest. Alaska pollak kuulub nii palju valku kui ka kaaliumi, kaltsiumi, fosforit ja magneesiumi. Lapsed saavad nautida Alaska meremeesest valmistatud kalapulgad. Kasutage Alaska räime järgmisel korral, kui teete kala tako või kala ja kiipe.