Kuidas külmunud friikartulid juua

Prantsuse friikartulid on lugematuid dieetjaid langenud. Intellektuaalselt on neid lihtne tuvastada kontsentreeritud toidurasvade ja kalorsusega allikana ning need on ilmselge toiduga, et vältida kaalukadude või maksimaalse tervise otsimist. Kahjuks on nad ka tohutult meeldiva toiduga. Nende ülesandeks ei jõuta kergesti. Kodus võib külmutatud kartulid küpsetada ahjus, et muuta need vähem süüdi rõõmuks. Kuid nende kvaliteet varieerub laialt ja mõnikord on neil vaja tõmmata, et muuta need atraktiivsemaks.

Brändide valimine

Külmutatud kartulid ei ole kõik võrdsed. Nad võivad oma toitainelistel väärtustel väga varieeruda, seega võta aega etikettide võrdlemiseks. Rasv ja naatriumi sisaldus on peamised tervisenäitajad, eriti küllastunud ja transrasvhapped. Suure rasvavarjuga kartulid on sageli restoranisarnase tekstuuriga, kuid ei ole tervislikumad kui praetud sibul. Selle asemel otsige kaubamärke, millel on kõige vähem koostisosi ja madala rasvasisaldusega. Mida lähemal on tavaline, ettevalmistatud kartul, seda suurem on teie rasvasisalduse ja üldise tervislikkuse üle kontrolli.

Head rasvad

Kahjuks tõde on see, et isegi friikartulite kõige loomulikumalt on vaja pruuniks ja korrektseks pruuni õrna koguse õli. Kuid töötades kõige lihtsamate võimalike külmutatud kartulitega, saate valida soovitud õli. Parim valik on küllastumata taimeõli, eriti südame-sõbralikud monoansureid, näiteks oliiviõli või keskmise oleiinipulberõli. Mõned on saadaval rõhu all oleva pihustiga, mis võimaldab teil kasutada õlist minimaalset kogust. Teine lähenemisviis on toiduga kokkupuutuva pihusti pudeli täitmine teie eelistatud õli abil ja selle kasutamine friikartulite udu saamiseks.

Maitseained ja maitseained

Kui olete rakendanud väikseima õli koguse, mis toob kaasa hea friikartuli, võite pöörata oma tähelepanu friikartulite ahvatlemisele. Üks lihtsamaid viise, kuidas seda teha, on viinamarjadest, maitsetaimedest ja muudest maitseainetest piserdamine või raputamine. Värskelt jahvatatud musta pipar, paprika, suitsutatud paprika, tšillipulber ja kipopellipulber on kõik lõhna- ja maitseained, mis sobivad hästi ahjukartulitega. Paprika on eriti kasulik kui tugevamad maitseained. Kaubanduslikult saadaval olevad ravimtaimede segud või soolaasendajad on kasulikud ka teie friikartulite tervislike lõhnaainete jaoks.

Kastmed, kastmed ja kartulid

Kuigi ketšup on kastanipuu kartulikaste, on suhkrulisus suures ja eriti tervislik. Mõelge teistele alternatiividele. Määrake kaunistamiseks guacamole kui alternatiivne supp, selle vürtsikale maitsele ja monoküllastumata rasvadele. Korrige friikartulit ja asetage see värskelt valmistatud salsa, madala rasvasisaldusega juustu ja pruunistatud ekstra-veiselihaga, et saada südamlik mängupäev. Chili-kartulid koos taimetoitliga tšilliga ja madala rasvasisaldusega või sojajuustuga on veel üks viis, kuidas muuta lihtsat kartulitükki südamlikule ja mõistlikult vooruslikule toidule.