Kuidas kasutada lavendrit herpese jaoks

Herpes on tavaline infektsioon. Kaks erinevat, kuid tihedalt seotud viirust võivad põhjustada Herpes simplex viiruse tüüp 1 ja Herpes simplex viiruse tüüp 2 vastavalt planeeritud vanematele. Mõlemad on kergesti levinud ja kehas elus püsivad, sümptomid võivad tulla ja minna. HSV-1 või suuõõne herpes harilikult esineb huultel külmetushaiguse korral, kuid suguelundite herpese esineb suguelundite blistrid või tüükad. Riikliku Vähiinstituudi andmetel on mõnedel eeterlikel õlidel viirusevastane toime herpes simplex-viiruse vastu. Shirley hinnakiri tema raamatus “Aromatherapy for Common Neil”, et lavendli eeterlik õli on antiseptilised ja taastavad omadused. Kui aga kahtlustate, et olete herpesviirus välja töötanud, konsulteerige kindlasti arstiga, enne kui proovite kodus mingeid taimseid või looduslikke abinõusid.

Avage jojobaõli pudel ja lisage 20 tilka lavendliõli. Lisage 10 tilka teepuu eeterlikku õli, millele järgneb 5 tilka mürri eeterlikku õli. Segu puhastage mõne tilga piparmündiõli lisamisega.

Kruvige kork tagasi ja rullige jojoba õlipudelit mitu minutit tasasele pinnale. Ärge raputage pudelit.

Eriõlide segu kantakse haavatud alale puuvillast palli niipea, kui blistrid purunevad. Amy Rose jagab seda vormi herpese läbimurde raviks ja tema sümptomite leevendamiseks oma raamatus “Natural healing tarkus ja teada kuidas: kasulik praktika, retseptid ja valemid.” Rose väidab, et valem takistab ka tulevasi puruneid. Lavendel, teepuuõli ja mürril on kõigile seenevastased omadused ja neid kasutatakse herpesviiruse enda ravimiseks, samal ajal kui piparmünti leevendab sügelust.