Kuidas hoida oma lemmiktoitu külmkapis

Kodu valmistatud imikutoit on suurepärane võimalus paljastada oma imiku ja väikelapse toidule, mida ta varsti sööb teie pereliikmetena. See võimaldab teil hoolikalt valida orgaanilisi puuvilju ja köögivilju, hormoonivabaks liha ja kala, mille elavhõbedat on vähesel määral deklareeritud. Kuid ilma ettevaatliku hoiustamiseta võib teie lemmikloomatoit teie lapsele kaasa tuua ka bakterid, viirused ja parasiidid, mis võivad põhjustada haigusi või isegi surma. Vastavalt USA Põllumajandusministeeriumi suunistele saate tagada, et teie lapse toiduohutus on kaitstud.

Koostada imiku toitmise ohutu ladustamine, veendudes, et koostisosad on värsked ja hoolikalt ettevalmistatud. Enne toiduvalmistamist ja pärast iga toidu käitlemist pese käsi pese ja valmistada toitu imikule kohe, kui te neid ostate. Pese köögivilju ja puhastamist köögiviljaharjaga, eemaldage kõik luud kalast ja lihast ning eemaldage pärast pesemist puuviljade koorimine. Kasutage mittepordne lõikelaud ja peske seda antibakteriaalse nõudepesuvahendiga pärast iga toiduainete lõikamist. Seejärel küpseta kõik koostisained väikeses koguses vett, maitsestatud pestud maitsetaimedeni, kuni liha või kala on hästi tehtud ja kuni köögiviljad on piisavalt pehmed, et püree. Köögikombaini segisti kasutamine kuumtöödeldud toitu, kuni see jõuab teie lapsele soovitud järjepidevuseni.

Külmutage imiku toidupruisid jääkuubikandides, mis on pestud kuumas, seebivas ja hästi loputatud, nagu soovitab USA toitumis- ja toitumisalane teenistus. Pärast töötlemist segistis, lusikatäit valmistatud toitu kohe laualt, katta plastkorgiga, seejärel fooliumiga või sügavkülmikuga ja asetada kohe sügavkülmikusse. Kui toit on täielikult külmunud, tõmmake kuubikud välja Värske, sügavkülmakindel kilekott, märkige see kahekuulise aja möödumisel toidust valmistamise aja möödumisest ja laske koti külmkambril tagasi. Kasutades termomeetrit, kontrollige, kas külmkamber on 0 kraadi Fahrenheiti või alla selle.

Valmis toidu külmkapis hoida ainult siis, kui toidate seda lapsele samal päeval või järgmisel päeval. USA toidu- ja ravimiameti juhend kodumajapidamises kasutatava imikutoidu külmkapi hoidmiseks soovitab selle lühikese aja jooksul külmkapis kodus valmistatud imikutoitu, sest bakterid võivad seda kiiresti kasvada. Kasutage suletud pakendit ja kasutage termomeetrit, et veenduda, et külmiku temperatuur on alla 40 kraadi Fahrenheiti. Imikud ei hooli sordist, nii et nad ei jätaks sama toitu kaks päeva järjest. Valage toidukorra toidust välja hoiukonteineris ja soojendage seda ahjus väikese kuumusega. Ärge kunagi söödake last otse hoiukonteinerisse, sest see saastaks ülejäänud toitu bakteri poolt lapse enda suust. Kui teie laps ei jõua lõpuni, mida olete talle söögi ajal serveerinud, lihtsalt visake see ära.

Valige imikutoidu külmkapi ohutu konteinerid. Sobivate kaanedega plastkonteinerid sobivad ladustamiseks hästi, kuid tagage, et need ei sisaldaks bisfenooli A või BPA-d, keemilist epoksiidi, mis on seotud imikutel ja väikelastel endokriinsetest kahjustustest. BPA-d sisaldavates plastmaterjalides on tarbijate aruannete kohaselt sagedamini alumine number 7, kus plast, mille nimetus on 1, 2 või 5, on BPA-vaba.