Kuidas ehitada immuunsüsteemi inimesele, kellel on HPV

Inimese papilloomiviirus või HPV on viirused, mis põhjustavad tüükad. Kõige tavalisem on suguelundite HPV ja vähemalt pooled seksuaalselt aktiivsetest mehed ja naised lepivad sellel mingil hetkel oma elus, ütleb haiguste tõrje ja ennetamise keskus. Seal on rohkem kui 40 HPV liiki ja mõned viiruse tüved võivad põhjustada emakakaelavähki ja teisi vähivorme, nagu näiteks peenise või pärakuvajad. CDC andmetel purustab organismi immuunsüsteem HPV 90% -lt inimestelt, kellel on see kahe aasta jooksul. Teie immuunsüsteemi säilitamine võib aidata organismil vabaneda HPV-st.

Kui suitsetate suitsetamisest, jätke suitsetamisest välja ja proovige vältida võimalusel suitsetamist. Naiste ja naiste naistest lähtuvalt vähendab suitsetamine immuunsüsteemi. Samuti on seos sigarettide suitsetamise ja emakakaelavähi vahel, mis on põhjustatud HPV-st.

Võtke oma vitamiine, eriti vitamiine A, C, E ja kaltsiumi. Vitamiinid A, C ja E on antioksüdandid, mis aitavad kaitsta rakke vabade radikaalide põhjustatud kahjustustest. “Rahvusvahelises günekoloogilise vähi ajakirjas avaldatud uuringus leiti, et patsiendid, kes võtsid selliseid toidulisandeid sisaldavaid multivitamiine, olid madalamad HPV viiruskoormused. Foolhape võib samuti aidata tugevdada immuunsüsteemi ja kaitsta HPV-d. Uuring “Vähktõve epidemioloogia, biomarkerid ja ennetus” näitas, et madalama folaadi tasemega naistel esineb tõenäolisemalt kõrge riskiga HPV-nakkusi.

Leidke viise stressi vähendamiseks või stressi tõhusaks käitlemiseks. Stress võib nõrgestada immuunsüsteemi, kuid on olemas viise, kuidas seda juhtida. Stress on kõigis elus, kuid sügav hingamine, jooga, sõpradega rääkimine probleemidest ja regulaarne füüsiline aktiivsus on kõik viis stressi minimeerimiseks ja rahulikuks tundma.

Harvardi tervise väljaanded ütlevad, et tervisliku kehakaalu säilitamine, regulaarse väljaõppega tegelemine ja piisavalt magada on kõik võimalused immuunsüsteemi tugevdamiseks. Need võivad tunduda väikesed asjad, kuid neil võib olla suur mõju teie puutumatusele.