Kuidas julgustada keegi kuritarvitavast suust välja tulema

Kui teil on sõber, kes tundub oma partneri hirmununa, peab telefoni või isiklikult iseseisvalt sisse logima, abikaasa peab seda pidevalt kutsuma või on ebaselgeid vigastusi, võib teie sõber olla kuritarvitavas suhes. Kahjuks ei pruugi te aidata, kui teie sõber ei soovi ise ennast aidata. Mida rohkem sinu sõber usaldab sind, seda mugavam, et ta tunneb sinus ennast. Hoidke oma vestlused konfidentsiaalsena, nii et teie sõber saab ohutult oma ohtliku suuna pääseda.

Esitage oma mure oma sõbrale. Öelge oma sõbrale, et olete temaga mures ja selgitage suhte kuritarvitamise fakte. Isegi kui teie sõber eitab kaasamist kuritarvitavasse suhte, selgitage, et see pole tema süü ja et ta pole üksi.

Kuula oma sõpra, kui ta läheneb sulle suhtega seotud probleemidele. Isegi kui teie sõber ütleb teile, mis on suurepärane mees oma abikaasa ja te ei nõustu, andke kuulmislu ja ärge laske oma arvamustel vestlust juhtida. Selle asemel lubage oma sõber sulle oma tempos avada, kui loote usaldava, konfidentsiaalse suhte.

Toetage oma sõpra, kui ta usaldab teie kuritarvitavat suhet. Kuigi suhete kuritarvitamise keskus ei soovita sõpradele öelda, mida ta peaks tegema, anna talle vahendeid ja toetust, et teha oma teadlik otsus. Öelge oma sõbrale, et ta ei saa muuta oma partneri käitumist ja et ta peaks oma turvalisuse nimel tegema parima otsuse.

Andke sõpradele ressursid. Koguge teavet koduvägivalla ja kuritahtlike suhete kohta ja jagage neid, kui ta palub abi. Võtke ühendust riikliku koduvägivalla hotline’iga aadressil 1-800-799-SAFE, et saada anonüümselt kohalikke ressursse ja rohkem teavet kuritarvitavate suhete kohta.

Pidage meeles oma lähenemist. Ärge sundige oma sõpra partnerit lahkuma, enne kui ta on valmis, ütleb suhete kuritarvitamise keskus. Paku toetust ja kuulake, kuid ärge ütle oma sõbrale, kui lahkute.

Julgustage oma sõpra pakkima hädaabikotti. Juhendage oma sõber jätta see oma maja, kui ta on valmis. Sel moel, kui sinu sõber otsustab päästeplaani, võib ta kotti kõik valmis turvalises kohas.

Saatke oma sõber nõustamiseks või koduvägivalla peavarju. Kui teie sõber on valmis oma märkimisväärse teise kohta lahkuma, anna talle ülesandeks helistada 1-800-799-SAFE-le, et leida ajutiselt peavarju.