Kuidas hoida vasikatekotleid praadimisel praadimisel

Krõbedaks kuldpruuniks peenestatud vasikatekotleid praaditakse esimesena, et luua klassikalisi roogasid, mis sisaldavad kerge maitsestatud tailiha. Vürtsikas kleepuv kleepimine tagab õhukeste kerge liha küpsetatud liha, kui neid küpsetada, on võtmeks visuaalselt atraktiivse vasikaliha Parmesan, söödav veiner šnitsel ja närviline vasikaliha piccata, mis sisaldab suvalist portsjonit. Kui olete toiduvalmistamiseks rahvusvaheliselt tuntud nõusid või lihtsat ja mugavat sööki, näiteks kartulipüreele pakitud vasikaliha kotleid, võta paar ettevaatusabinõusid, et hoida sipelgatust puutumatuna, kui te võtate teeneid praepannil.

Piserdage tassi tavalise valge jahu ühtlaselt suurel õhtusöögi plaadil või sarnase suurusega pannil.

Lõigake kaks kuni kolm muna peibutis plaadist või samalaadsest pinnast. Mük viilutage munadele kiiresti, kuni munakollased ja valged ühendatakse põhjalikult.

Spread umbes kaks tassi maitsestatud leiba või pragunemistsüklisid kogu põhja madala küpsetusplaadi või tükk plaat.

Valage suures koguses õli suure pannil, et moodustada 1/4-tolline sügav kiht paani põhjas. Pöörake soojust keskmisele kõrgusele.

Hõbeda õlleküttega kergelt soola ja pipraga mõlema poole külge. Kui õli on kuum, on teil valmis kookospähklid kiirelt katma ja panna need mõne hetke pärast kokku panna.

Kallake jahu ja raputage õrnalt pannile. Keerake kotti üle ja raputage kast uuesti, et anda vasikale õhukese peenjahu. Tõstke koeliku üles ja raputage seda ettevaatlikult lahtise jahu eemaldamiseks.

Haarake jahu kaetud kookospähkliga sõrmeotsad, asetage see pekstud munadesse ja õrnalt selle ümber. Pöörake kotti ja tõmmake seda ettevaatlikult uuesti, seejärel tõsta ja lase munade segu tilgutades pannile tagasi.

Märjaga kaetud kookospähklid asetatakse kindlale kohale ja loksutatakse pannil, nii et koorimised kleepuvad korgile ühtlaselt. Keerake koelus üle ja raputage uuesti pannile. Pasta koort, et pressida purjus kindlalt munakoori. Pöörake koeliku ümber ja korrake uuesti.

Puhasta kotlet kookust välja ja asetage see õrnalt pannile kuumutatud õlisse. Kasutage oma sõrmede asemel tihvleid, mis võivad lehmapiimast loobuda. Määrake kaetud kotike ühe serva pannile, seejärel vabastage hoides õrnalt, võimaldades kookospähklil libiseda kuumas õlisse pritsmata.

Liiguta kiiresti, et katta veel vasikaliha kotletid ja asetada need pannile ülekoormuseta. Lauapalli manööverdamiseks jätke kookospähkli ja paki küljest piisavalt ruumi ja ärge lubage, et kotletid üksteist puudutaksid.

Tõsta pannile paigaldatud esimese koeliku serva pärast seda, kui see on umbes 1-1 / 2 kuni 2 minutit praadinud. Lase veel praetud veel 20-30 sekundit, kui see pole veel kergelt pruunistatud. Kui see on kuldpruun, libise see spaatlit täielikult korja all. Kahvli tagaküljel asetsev kooreklaas tuleb püsivalt kinni keerata, et vältida pakendamist. Keerake ülejäänud kotletid ümber.

Praetud kookospähklid veel ühe kuni kolme minuti jooksul, kuni mõlemad küljed on pruunistatud. Väga õhukesed vasikaliha kotletes on vaja ainult kolm kuni neli minutit kokku panna, samas 1/4-tollise paksusega hakitud kotletes praadida 5-6 minutit.

Lükake spaatlit iga paneeritud vasikaliha kohta, vajadusel suunake see kahvliga. Tõstke koeliku ja hoidke seda mõne sekundi jooksul üle panniku, võimaldades liigne õli tilkuda. Lükake paneeritud vasikaliha kotletid hoolikalt spaatlilt plaadile või küpsetusnõusse.