Kui tihti peaksin oma lapsele minema 28 nädala pärast?

Lootete aktiivsus on erinev, mõned liiguvad rohkem kui teised. Loomade liikumised ilmnevad tegevuse ja puhkeaja vältel kogu päeva jooksul (ja öösel). Uue Mehhiko Tervishoiu Keskuse ülikooli andmetel tunnevad naised vähemalt 75 protsenti loote liikumist. 28. nädal tähistab kolmanda trimestri algust. Rasedatel naistel soovitatakse hakata oma nädala jooksul oma beebi liikumisi muutma ja nende esinemissagedust märkima ning teatama loote aktiivsuse muutustest nende sünnitusjärgsetele teenusepakkujatele.

Loote liikumine

Kuigi mõned on aktiivsemad kui teised, tekivad kõik normaalselt arenevad looteid oma aktiivsete perioodide vältel ümberpööramiseks, venitamiseks, löömiseks ja tõukamiseks. Loodused liiguvad ka siis, kui nad on häiritud. Rasedad naised tuvastavad tavaliselt loote liikumist 20 nädala jooksul. Imikud on kõige aktiivsemad 24 kuni 28 nädalal. 28. nädala jooksul on loote liikumine organiseeritud ja prognoositavam.

Tegevuse mudelid

Nagu lapsed väljaspool emakas, looteid arendavad aktiivsust, vahelduvalt aktiivsete seansside ja vaiksete ilmadega. 28. nädalal kipuvad lapsed õhtuti aktiivsemalt ja hommikul vaiksemaks. Liikumine tõuseb õhtul ja kui ema veresuhkur tõuseb, näiteks pärast magus joogi söömist või joomist. Tegevuse tase on igale loole individuaalne. Aja jooksul märgib naine tavaliselt päevade aegu, mil laps on aktiivsem ja kui ta on vaikne.

Kick Count

28. nädalal soovitavad tervishoiutöötajad, et naised jälgiksid oma lapse tegevust. Valige aeg, kui laps on tavaliselt aktiivne, näiteks pärast sööki. Üks loote aktiivsuse hindamise viis on lugeda liikumiste arv, mida tunnete ühe tunni jooksul. Teine meetod on teada saada, kui kaua võtab laps 10 korda üle. Imikud keskmiselt 4-6 liikumist tunnis. Iga lapse keskmine liikumissagedus tundide kindlaksmääramiseks tehke iga päev samal kellaajal kick.

Millal kutsuda arst

Vähem kui kaheksakümmend kaheksa tunni loote liigutamist kahe tunni jooksul nõuab kõne sünnitusarstile. Teatage ka oma tervishoiuteenuse osutajale, kui märkate muutusi teie beebi individuaalses tegevusstruktuuris, näiteks vähem liikumist tunnis kui tema keskmine. Vähenenud aktiivsus või loote liikumise puudumine võib näidata loote stressi. Arst võib soovida sooritada stressitesti või ultraheliuuringut, et määrata kindlaks lapse tervis.