Kui palju avokaado suudab diabeetikut süüa?

Kui teil on diabeet, teate, et toit mängib suurt rolli veresuhkru taseme kontrollimisel. Süsivesikuid sisaldavad toidud, mille hulka kuuluvad suhkur, maiustused, suhkruvabad joogid, terad, tärkliserikas köögiviljad, puuviljad ja mõned piimatooted, muutuvad seedimist seedimisprotsessi suhkruna ja aitavad seega pärast söömist veresuhkru taset tõsta. Suure süsivesikute tarbimine põhjustab kõrge veresuhkru taset.

Avokaado toitumisfaktoos sõltub selle suurusest. Näiteks annab kogu California avokaado umbes 227 kalorit, 11,8 grammi süsivesikuid ja 9,2 grammi kiudaineid, samal ajal kui Florida avokaado on suurem ja sisaldab 365 kalorit, 23,8 grammi süsivesikuid ja 17,0 grammi kiudaineid. Suhkurtõvega suurendavad süsivesikud veresuhkru taset, kuid ainult süsivesikuid, mitte kiudaineid, tärklist ja suhkrut.

Avokaado mõju veresuhkru tasemele paremaks hindamiseks võite arvutada oma olemasoleva süsivesikute sisalduse, lahutades kiu kogu süsivesiku kogusest. California avokaado puhul saadate 2,6 grammi saadaolevatest süsivesikutest, samal ajal kui Florida avokaado sisaldab 6,8 grammi olemasolevaid süsivesikuid selle suurema suuruse tõttu. Tavaliselt soovitatakse diabeetikutele piirata oma süsivesiku tarbimist 45 grammi kuni 60 grammi ühe söögikorda. Avokaado sisaldab väga väikest kogust saadaolevaid süsivesikuid ja ei suuda diabeedi kontrollimisel probleeme isegi siis, kui te sööte terve suure avokaado.

Kuigi avokaado ise ei kahjusta teie glükeemilist kontrolli, on seda sageli kätte saanud kõrge karbamiidi toidud, nagu tortillid, nacho-kiibid ja taco kestad. Kui teie toit sisaldab toitu, millel on kõrge süsivesikute sisaldus, võib teie veresuhkur tõenäoliselt tõusta, nii et arvutage oma süsivesikuid, et veenduda, et te ei söö rohkem süsivesikuid kui teie keha saab hakkama saada.

Avokaado ei ole nagu teised viljad, sest sellel on madal suhkru- ja süsivesikute sisaldus, kuid kõrge rasvasisaldus. Enamik avokaadis leiduvatest rasvadest on monoküllastumata rasvad, südame tervislik liigid, mida leidub ka oliiviõlis ja pähklites. Need tervislikud rasvad moodustavad Vahemere dieedi nurgakivi. Monoküllastumata rasvad võivad aidata teil hoida oma vere kolesteroolitaset kontrolli all ja vähendada südamehaiguste riski, mis on kahjuks sageli ebakorrapärase diabeedi komplikatsioon.

Kui soovite oma toidust lisada avokaado, veenduge, et teil oleks tervislik süsivesikutega kontrollitav jahu. Näiteks võite oma salatile lisada avokaadi viilu, serveeri oma kana guacamole’iga või lisage avokaado peeneks kreemjas hommikusöögiks, magustoiduks või suupisteks sipelgaks, valmistatud lihtsa jogurti ja vaarikatega. Ärge unustage lugeda teist sööta sööta, et hoida oma süsivesikuid ja veresuhkru taset kontrollida.

Toitumisalane teave

Saadaolevad süsivesikud ja diabeet

Avokaado tüüpilised toidud

Monoküllastumata rasvad

Avokaadod lisamine teie toidule