Kui palju põldrelvi imetamise ajal võtta?

Fenugreek on ravim, mida kasutatakse meditsiinilistel eesmärkidel ja toiduvalmistamisel ammustest aegadest. Vastavalt riikliku täiendus- ja alternatiivmeditsiini keskuse andmetele kirjeldati seda isegi Egiptuse papüüruselt, mis pärinevad 1500 B.C. Imetavad naised, kellel on madal piimatoode, võivad kasutada piiskapuude, et aidata neil suurendada oma piima, kuid on oluline, et annus oleks õige.

Fenugreek võib suurendada naise rinnapiima pakkumist, sest see toimib galaktagoguna, mis on piimatoote suurendamise aine. Rahvusvahelise juhatuse poolt heakskiidetud laktatsioonikonsultant Kelly Bonyata (IBCLC) selgitab, et see stimuleerib piimakanuseid ja võib suurendada piimatootmist nii vähe kui 24 tundi.

Bonyata sõnul peab lambaläätse soovitatav annus rinnapiima suurendamiseks olema vähemalt 3500 mg päevas, vastasel korral on see vähene mõju. Kapsli kujul võrdub 3500 mg ligikaudu kuus kapslit päevas. Kui joovad lambaläätse teed kapslite võtmise asemel, joovad 2-3 tassi päevas, soovitab Bonyata. Teine võimalus on võtta põldsuhkrut pulbristatud kujul – umbes 1/2 kuni 1 teelusikatäit – kolm korda päevas. Kuigi annused alla 3,500 mg lambaläätse päevas võivad osutuda ebatõhusaks, ei soovitata annuseid palju kõrgem. Õige annuse leidmiseks soovitab Bonyata päevasisaldust aeglaselt suurendada, kuni teie uriin hakkab sarnaselt vahtrasiirupile lõhnama.

Lambaliha kogus, mida peate suurendama piima, võib sõltuda ka sellest, kuidas toidate last rinnaga. Mida sagedamini toidate last rinnaga, seda rohkem piima annate, ütleb Dr. Bill Sears, Irvine’i California ülikooli pediaatrist ja professorilt. Naistele, kes valivad beebi valemiga täiendada, võib vajada rohkem lambaläätse, sest nende piima pakkumine on madalam kui naistel, kes rinnaga toidavad.

Kuigi pähkel võib olla tõhus, ei ole see soovitatav kõigile. Bonyata sõnul võivad diabeeti põõsastunud naised, kellel võib olla vere suhkrusisaldust, ohtlik langeb. Ta väidab, et kuna pähklipuu ürdi on seotud maapähkli taimega, peaksid ka maapähklite allergiaga naised seda vältima. Täiendava ja alternatiivse meditsiini riiklik keskus väidab, et lambaläätse levinud kõrvaltoimete hulka kuuluvad gaas ja puhitus. Kui olete rase, ärge võtke ka lambaläätse, sest see võib emaka stimuleerida ja sünnitust varakult esile kutsuda.

Fenugreeki toimemehhanism

Soovitatav annus

Õendusabi sagedus

Fenugreek ohutuse probleemid