Kuidas vähendada igemehaiguste valu

Lumemahhe, mida tuntakse rohkem kui gingiviit või periodontiit, on igemete põletik ja nakkus, mis võib põhjustada hammaste kaotust. See seisund on tingitud, kui naastul asuvad bakterid korrutavad ja sissetungivad teie igemeid, põhjustades kõigepealt kroonilist põletikku. Kuna bakterid hävitavad teie igemete kudesid, moodustavad taskud, hambad lahti, mis võivad täielikult välja kukkuda. Isegi pehmematel juhtudel võib igemehaigus põhjustada märkimisväärset valu, mida on raske eirata. Õnneks on mitmeid samme, mille abil saate vähendada igemehaiguste valu, vähendada põletikku ja aidata teie kehal võidelda infektsiooniga.

Loputage suu kuuma soolase veega kaks korda päevas. Veebisaidi Ema looduse veebisaidi kohaselt aitab soolane vesi tõmmata teie igemest nakkust ja aitab leevendada põletikku. Loputamiseks lisa 1 spl. Soola topsi soojas vees. Ärge kasutage külma vett, kuna see võib teie valu isegi halvemaks, ärritades närve. Uurige segu suhu suvaliselt, et see vaheleks hammaste vahele ja nakkust sisaldavatele aladele.

Kandke kohalikule apteegile saadaval igapäevase valuvaigistiga salv. Toode peab sisaldama bensokaani, paikse anesteetikumi, mis võib teie igemevalu aeglast vabaneda. Bensokaani leidub tavaliselt imikutele mõeldud toodete valmistamiseks, kuid see võib aidata ka igemehaigustega täiskasvanuid. Kasutage toodet vastavalt tootja juhistele ja ärge kasutage seda pikaajaliseks kasutamiseks, sest see ei käsitle alusinfektsiooni.

Võtke oma apteeki käsutuses olevad põletikuvastased ravimid. Põletikuvastased ravimid, nagu ibuprofeen ja naprokseennaatrium, võivad aidata leevendada valu ja põletikku igemetes. Kui teil esineb infektsioonist tingitud palavik, võib see põletikuvastane toime vähendada, kuni saate arsti juurde. Teatud inimesed, näiteks verehüübivate ravimite kasutajad, ei tohi kasutada põletikuvastaseid ravimeid, mistõttu pöörduge oma arsti poole, enne kui kasutate mõnda nendest ravimitest.

Pühkige hambaid ja kummikume õrnalt pehme harjastega hambaharjaga kaks korda päevas. See tundub valus, kuid hammaste õrnalt hammastavad ja valulik kummikommid aitavad lahti naast ja vabad lõkspüüdvad bakterid. Tegelikult võite isegi tähele panna, et teie igemed tunnevad paremaks harjamise masseerivat toimet, mis julgustab täiendavat verevoolu paranemise abistamiseks. Pärast hammaste harjamist kasutage hammaste vahele hammaste vahele jäävat naastut ja loputage sooja veega.

Vaadake hambaarsti võimalikult kiiresti. Võite ravida igemehaiguste valu ja parandada suuhügieeni, kuid mitte midagi enamat ei ole professionaalne puhastus. Kui teie igemehaigus on arenenud, võib teie hambaarst bakteritest vabanemiseks puhastada juurteni. Lisaks sellele võib teie hambaarst pärast suukaudset ravi määrata suukaudse antibiootikumi, et tagada kogu infektsiooni kadumine. Säilitage regulaarselt oma hambaarsti nägemist, et vältida igemehaiguste tagastamist.