Kuidas sööda sabasid valmistada

Louisiana ja muudes lõunapoolsetes piirkondades söödetakse iga sealiha, jättes selle mööda, et “te olete sinna söönud: lood ja retseptid New Orleani ümbruskonnast.” Küpsetatud siga lisavad maitset kõrvutitele , Nagu herned ja naeris rohelised. Sulatatud rasv annab retseptidele selge maitse, mis võib muidu kaotada, kasutades sealiha muid osi. Grillitud grillitud grillitud söögikohad söövad sageli peamist roogi enne sööki. Ärge laske sigade saba asukohta sind takistada, et prooviksite lõunast maitsvaid toite.

Peske ja kuivatage 2 lbs. Sigade saba põhjalikult, puhastades neid jäiga nailonpuhastusharjaga.

Kuumutage 1/4 tassi küpsetusõli suurema varahoidla põhjas. Pruulige sabad karjääris, keerates need tangidega.

Vala potis vala 4 tassi vett. Viige vesi, sabad ja õli kõrge kuumusega keemiseni. Vähendage soojust, kui vesi hakkab keema. Seitse kuni sabad hakkavad pakkuma.

Eemaldage sööda sabad varude potist. Kasutage lihalõikurit, et lõigata sabad väikesteks hammustusmõõdetükkideks, umbes 2 tolli pikk. Lisage sigade sabatükid oma retsepti juurde.

Puhastage 2 kuni 3 naela. Sigade saba, millel on jooksva vee all jäik puhastuspintsel.

Asetage sabad küpsetusplaadi sisse, paksu külje all. Küpsetage saba ahjus, mis on eelnevalt kuumutatud temperatuurini 300 kraadi Fahrenheiti kohta 2 tundi.

Keetmine

Grillimine

Asetage küpsetatud sigade sabad oma grillile. Grilli sabad üle keskmise soojuse, umbes 325 kuni 350 kraadi Fahrenheiti kohta.

Hoidke sigade saba lemmik grillikastmega. Pöörake sabad perioodiliselt koos tangidega ja jätkake kastetega, kuni sabad muutuvad pruuniks ja krõbeeks.