Kuidas selgitada inimese aju lapsele

Kas laps paneb oma mõtlemise kork – on aeg uurida inimese aju. Kuigi see on hämmastavalt keeruline, on aju endiselt põnev, et tekitada lapse huvi oma võimsuse ja võimsuse üksikasjadega. Kui jagate oma noorukiga erksaid üksikasju inimese aju kohta, aitate tõsta oma ajupotentsiaali.

Ajude osad

Aju sisaldab kolme osa, mida nimetatakse vähkideks, peaajuks ja aju varreks. Naiste ja laste tervise võrgustiku sõnul on väikeahel ülesandeks kontrollida lihaseid, mida te vabatahtlikult liigute, nagu näiteks jalgade pumpamine, et käivitada või tõsta oma käsi pea peale. Suurepärane on teie meeli – kuulmine, nägemine, puudutus ja maitse. Suurepärane ka personaalsus, õppimine ja kõne. Aju varred on vastutanud näiteks kehasüsteemide reguleerimise eest, mis hoiavad teid elus, teie südames, kopsudes, vereringesüsteemis ja elundites.

Aju võimsus

Lihtne võrdlus on inimese aju arvutamine arvutiga. Aju on palju kiirem ja tunduvalt võimsam kui kõige kaasaegsem superarvuti olemasolu. Vastavalt National Geographic Kidsi veebisaidile on iga inimese aju ligikaudu 100 miljardit neuronit. Iga mõtte, vabatahtliku ja tahtmatu liikumise, vaate ja heli, signaalid liiguvad neuronite vahel protsessi lõpuleviimiseks. Tegelikult, kui iga neuron töötas samaaegselt, võivad need signaalid tõepoolest toota väikese võimsusega lambipirnide valgustamiseks piisavalt elektrit.

Vasak aju / parem aju

Ajuosa jaguneb kahte poolkera – vasakust ajust ja paremast ajust. Vastavalt Neuroscience for Kidsi veebisaidile Washingtoni ülikoolile kontrollib aju parem pool pea keha vasakul poolel olevaid lihaseid ja vastupidi vasakpoolse aju kohta. Sageli, kui inimene saab kahju ühe poole ajust, kannatab keha vastaskülg kahjustus. Õigupoolne pool domineerib sellistes töökohtades nagu näo tuvastamine, muusika ja visuaalne kujundus. Ajutine vasakpoolne osa domineerib loogiliste funktsioonide ja matemaatika jaoks. Kuigi mõlemal poolel on domineerivad valdkonnad, töötavad mõlemad pooled koos.

Brain Care

Kui teie laps mõistab inimese aju hämmastavaid funktsioone ja omadusi, aita tal mõista, kui tähtis on hoida oma aju ohutu ja tervislik. Rattaga ratsutamine, kiiveri kasutamine, rulluisutamine või rula ratsutamine aitab õnnetuse korral vältida peavigastust. Kui teie laps mängib sellist sporti nagu jäähoki või pesapall, kaitseb kiiver pea vigastuse eest. Värskete puuviljade, köögiviljade, täisterade ja valkude söömine ajus toidab. Franklini Instituudi sõnul on olulised aju tervise seisukohalt olulised rasvhapped, mis on pähklid. Aju vajab regulaarseid treeninguid ka õppimise, töönumbrite ja kirja mõistatuste ja faktide meeldejätmisega.