Kuidas saada selgeid silmi

Kui teil on kunagi varem olnud unetut öö, veetustatud aeg suitsus toas, kogenud hooajalised allergiad või lihtsalt hea nutmisega, siis on ilmselt tulnud toime tulla veresoonte silmadega. On mõned rasked silmatingimused, sealhulgas konjunktiviit ja blefariit, mis võivad põhjustada teie silmade punaseks muutumist, seega kui teil on valulikke, sügelevaid või püsivaid punaseid silmi, pöörduge oma arsti poole meditsiiniliste põhjuste välistamiseks. Kuid paljudel juhtudel võite vabaneda punastest ja saada selgeid silmi kodus.

Kui teil on neid, siis eemaldage ja puhastage kontaktläätsi ja lülitage klaasid välja, kuni punetus välja läheb. Kandev kontaktid võivad teie silmi ärritada, mistõttu neil on raskusi nende selgeks muutmisega.

Soojendage puhast ja pehmet pesuvedelikut jääkülmas vees ja kandke riiet silmast umbes 5 minutit, soovitame dermatoloog Doris Day “O, The Oprah Magazine”. Külm vähendab teie veresooni, et leevendada punetust ja põletikku.

Kasuta allergiavabaks mõeldud silmatilku, mis leevendab teie silmi ja leevendab punetust. Järgige valitud brändi pakendi juhiseid ja rakendage tilgad vastavalt vajadusele.

Marylandi Ülikooli meditsiinikeskuse andmetel vältige ärritunud silmade puudutamist, mis võib halvendada punetust.