Kuidas immuunsüsteemi üles ehitada immuunosupressiivsete ravimite ajal

Immunosupressiivsed ravimid võivad põhjustada organismi loomuliku kaitse süsteemi depressiooni, mille tulemuseks on suurenenud infektsioonide ja haiguste oht. Sagedased immunosupressiivsed ravimid hõlmavad kortikosteroide ja prednisooni. Neid ravimeid kasutatakse tavaliselt patsientidel, kellele tehakse siirdamist, teatavaid vähiuuringuid või kergete ja raskete põletikuliste sümptomitega haigusi, nagu näiteks dermatiit ja ekseem. Toitumine, toitumine, stressi vähendamine ja tervislike eluviiside muutuste rakendamine on mõned viisid, kuidas patsiendid saavad immunosupressiivsete ravimite kasutamisel luua tugeva immuunsüsteemi.

Sööge tervislikku toitu koos toiduga, millel on kõrge kiudainete sisaldus ja super toitainete sisaldus. Need toidud ei allu organismi immuunsüsteemile. Puuviljad, köögiviljad ja täisteratoid sisaldavad süsivesikuid, millel on kõrge toidusisaldusega toitainete ja antioksüdantide sisaldus. Nad ei sisalda transrasvasid ega sisalda küllastunud rasvu vähesel määral. Kogu teravilja leib, teravili, pruun riis, kartul ja jams on tervisliku toitumise näited, mis aitavad suurendada keha immuunsüsteemi.

Õppige alternatiivseid võimalusi stressi vähendamiseks kehas, sest kõik täiendavad stressorid võivad põhjustada keha immuunsüsteemi edasist lagunemist. Kasutage joogat või meditatsiooniklasse, et säilitada kehaline tugevus ja kesknärvisüsteemi rahus, leidmaks sisemist rahu ja rahulikkust.

Leidke puhkeaeg ja saate vähemalt kaheksa tundi kvaliteetset magamist. Keha vajab seda aega paranemiseks ja energiavarude loomiseks päevastest tegevustest. Immuunpuudulikkusega ravimite isikud on kalduvamad väsimuse ja nakkuste suurenenud riski suhtes, mis võib segada une ja puhata. Vältige ammendumist või keha immuunsüsteemi nõrgenemist, võtke lühikese napsuga kogu päeva.

Jooge rohkesti vedelikke, eriti vett. Vältige kõrge suhkrusisaldusega jooke. Värskelt pressitud puuviljamahlad, millel on kõrge antioksüdandi omadused ja toidulisandid, aitavad immuunsüsteemi kaasa. Vältige jooke, mis sisaldavad kofeiini, kuna see põhjustab keha stressi ja suurendab närvilisust ja ärevust.