Kuidas imikule imetada keedetud mune

Imikutel keedetud munade tutvustamine on aeglane ja järk-järguline protsess. Kuigi teie laps võib enne 6-kuulist sünnipäeva eksperimenteerida teiste tahkudega, peetakse mune potentsiaalseks allergeeniks ja oodake natuke kauem, et need saaksid lapse toidule kaasa. Ärge kunagi laske oma beebil süüa tahkeid aineid, kui ta pole valmis, ja teavitage oma lastearsti viivitamatult allergilise reaktsiooni võimalikke sümptomeid, nagu nõgestõbi, oksendamine või turse.

Oodake, kuni teie laps on 4-6 kuud vana, näitab huvi tahkete ainete söömise vastu, on täiesti kaotanud oma keele refleksi ja suudab istuda püsti ja toetab enne mis tahes tahket toitu.

Enne keetnud munade liigutamist laske oma beebil kasutada toidus ja neelamisel tahkeid aineid, pakkudes talle riisi teravilja ja puuvilju ja puuvilju ja puuvilju, nagu näiteks õunakook, purustatud porgand ja koor banaan.

Keeda muna, kuni see on põhjalikult küpsetatud või umbes 12 minutit, kui teie laps on umbes 9 kuud. Jahutage muna, enne kui munakollast välja tõmbate. Muna valge visake ära.

Pühkige munakollane lusikaga ja segage see pisut rinnapiima või valemiga, kui see on liiga väike, et laps neelata saaks.

Oodake mitu päeva pärast lapse munakollase andmist enne uue toidu sisseviimist, et kindlaks teha, kas teie laps reageerib muna halvasti. Kui ei, siis võite lisada munaraku oma lapse toidule.

Anna oma beebile purustatud munakollase sõrmejoogi koos pehmete puuviljarakkide ja küpsetatud makarontoodete tükkidega.

Paku oma beebile terveid kõvaks keedetud mune, kui otsite, et tal ei ole munarebiks negatiivset füüsilist reaktsiooni. Kui teie beebil ei ilmne kogu munale allergilisi sümptomeid, hakake serveerima sepistatud ja muid hästi küpsetatud munarooge.

Oodake enne, kui teie beebi esimene sünnipäev on munavalgede esilekutsumine, kõige levinum toiduga allergia allikas imikutel, kui teie laps kannatab teiste toiduallergiate all või kui teil on muna allergia. Teie lastearst võib soovitada oodata kuni teie lapse teise sünnipäeva enne munavalgete turuletoomist.