Kuidas grill boudini vorsti

Grillitud boudini vorstid pakuvad Cajuni kulinaarset kogemust, mis on pakitud terve riisi, köögiviljade ja sealiha õlgadega. Nagu paljud teised populaarsed grillimis-vorstid, ei tule boudiinid grillile kaua, sest neid tavaliselt eelküpsetatakse. Võite kuumuta keskust ja pruuni vorstide korpust umbes 10 minutiga. Boudin on Lõuna-Louisiana peamine toit, nii et paar seda teiste piirkondlike toitude, nagu vürtsikas kastmega või okra ja hautatud tomatitega, et nautida tõelist Cajuni kogemust.

Katke värske boudini vorsti plastkorgiga või asetage õhukindlasse anumasse. Kombineerige vorsti öö jooksul külmikusse, et koostisosad saaksid tujusid. See samm ei ole vajalik poest ostetud boudini jaoks, mida on eeldatavasti külmutatud vähemalt mitu päeva pärast täidisega.

Eelsoojendage grill keskmiselt madalale kuumusele. Temperatuuri reguleerimiseks reguleerige regulaarselt gaasiplaadi valikulülitit. Kui kasutate süsi grilli, kasutage grilli põhja katmiseks ainult ühe kihiga ainult puusüsi. See madalam temperatuur võimaldab keskel soojeneda, ilma et väljuks põletataks.

Asetage boudini vorstiühendused otse kuumale grillile, kui eelistate krõbe korpust. Paigaldage boudiin alumiiniumfooliumiga enne, kui asetate, kui eelistate pehmema korpusega.

Grillige boudini vorstid umbes 2 kuni 5 minutit ühe külje kohta või kuni korpus muutub pruuniks ja krõbedaks. Üldiselt on boudiin valmis pöörlema, kui korpus avaneb pärast pruuni ja krõbedaks muutumist. Alumiiniumfooliumiga mähitud Boudin ei muutu pruuni ja krõbeks, nii et teil on vaja ainult seda kuumutada.

Pöörake boudini lingid üle mõnusate tangidega ja küpseta veel 2 kuni 5 minutit. Igale vorstiühendusele asetage liha termomeeter, kusjuures vorstiühendused küpsetatakse, kui sisetemperatuur jõuab üle 160 kraadi Fahrenheiti. Kui sisetemperatuur ei jõua teisele küljele 5 minuti pärast, keerake need ümber ja küpseta 1-minutiliste intervallidega, kuni need jõuavad 160 F.