Kui palju rasva on munavalgedes?

Kui otsite tervislikku valguallikat, mis ei purusta pangat rasvade puhul, ärge vaadake kaugemal kui lihtsalt munavalge. “Exploratorium.edu” sõnul on goopy teaduslik termin, selge osa toorest munast ja see on pärit valgete ladinakeelsest terminist, andes seega selle üldise nime. Muna valge toitumisalaste faktide mõistmine aitab teil teha arukaid toitumisotsuseid.

Rasvasisaldus

Ameerika Ühendriikide põllumajandusministeeriumi andmetel sisaldavad munavalged 0 g rasva portsjoni kohta. Ameerika Ühendriikide Toidu ja Ravimiameti toiduainete märgistusnõuete kohaselt on rasvaste jälgi, kuid selle registreerimiseks ei piisa. USDA sõnul on täpne rasvasisaldus 1 tass munavalget 0,41 g.

Muud toitained

Lisaks rasvavabadele on munavalged suurepärased valkudeallikad, mis sisaldavad suures munasisalduses 3,6 g valku. See tähendab, et kogu tassi munavalgedest saad täis 26,5 g valku. Veelgi paremaks, kõrvaldades munakollase, olete ka kõrvaldanud kolesterooli. Üks munavalge sisaldab ligikaudu 17 kalorit, mis annab teile kokku umbes 126 kalorit kogu tassi kohta. Samuti võtaks 1 tassi 1,7 g suhkrut ja 403 g naatriumi.

Eraldamine munavalgedest

Kui kavatsete nautida munavalgede kasulikke tervislikke omadusi, peate munaraku eraldama ihust. Kuigi seal on mõned kaubanduslikud tooted, mis võimaldavad seda teha, saab seda hõlpsasti käsitsi teha. Elaste eraldamiseks munast purustage mõni munarakk üle kausi. Avage murenenud muna, nii et munakollane jääb karbi sees lõksusesse. Keerake muna ja eraldage kest nii, et munakollane jääb pooleks koorest. Liigne munavalge koore teisest poolest langeb kaussi. Eemaldage munakollane kolb teisele poolele, mis aitab veel kauem munavalge. Korrake seda protsessi mitu korda, kuni suurem osa munavalgetest on kausis, seejärel visake ära munakollane ja kest.

Kasu

Kuigi teie toidule on oluline valk, sisaldab paljud loomsete valkude allikad suures koguses küllastunud rasvu, mis on seotud südamehaiguste ja kõrge kolesterooliga. Munavalgeid saab kasutada mitmel viisil, et aidata kaasa toidule ja pakkuda tervislikku, rasvavaba valguallikat. Samal ajal on neil kaloreid vähe, aidates teil oma kehakaalu juhtida. Kuna valk aitab teil end tervislikumaks tunda, võib munavalged aeglustada teie soovi hilisemal päeval.

Menüü ideed

Munavalgud on ilmselt kõige populaarsemad hommikuti, kui neid serveeritakse erinevatesse kartulitest omletti, kuid see ei ole ainus viis munavalgede söömiseks. Kui otsite viisi, kuidas nautida praetud toitu ilma rasvata, pühkige paar munavalget ja kallake oma lemmikkana või sealiha valgeid valgeid, seejärel ruloonige liha leivapuuviljas. Küpsetage ahjus ja teil on õli ilma praetud tekstuurita.