Kuidas vabaneda toidumürgistusest kiiresti

Kui see kana võileib maitses või lõhnas pisut, võib teil olla seedetrakti kahjustuse maailm. MedlinePlusi andmetel mõjutab toidu mürgitus igal aastal ligikaudu 76 miljonit ameeriklast. Toidu mürgitus tekib, sest see, mida suudate panna, on saastunud bakterite, viiruste või parasiitidega. Esmalt võite olla seestpoolt hõivatud ebameeldivate sümptomitega, nagu iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus, palavik ja pingeline soov, et teete teadvuse, mistõttu ei pea te veel minut kannatama. Toidu mürgistus laguneb tavaliselt 48 tunni jooksul, ütleb MayoClinic.com. Siiski on võimalusi oma taastumise kiirendamiseks.

Andke oma kõht vahele. Vältige mõne tunni pärast söömist ja joomist, soovitab MayoClinic.com. Hangi piisavalt puhata, kui oled selle juures – toidumürgistus võib jätta teid tunda väsinud ja veetustatud.

Hüdraat. Parim asi, mida saate teha toidumürgituse raviks, on suurendada oma vedelat tarbimist, kui saate midagi alla laadida. MayoClinic.com soovitab imemiseks jääkilpe. Teise võimalusena võta väikesed veepiibad, selge kofeiinivaba räbu või sportlik jook.

Proovi ingverit. Integreeriv arst dr Andrew Weil ütleb, et tema “top parandus” iivelduseks on igat tüüpi ingver. Sega 1/2 tl. Ingveri pulbristatud veega, võta kaks ingverikapslit, imerja kristalliseerumiseks või ingveri alele. Veenduge, et kasutate tõelist ingverit – paljud soodavad hüpikaknad sisaldavad ainult kunstlikku ingveri lõhna- ja maitseainet.

Lihtsalt tagasi söömiseks. Kui teie maos asetub, MayoClinic.Com soovitab valida maheda kergeid toite, nagu kreekerid, röstsai, banaanid, tavaline riis ja želatiin. Vältige kofeiini, alkoholi ja rasvade või vürtsikate toitude olemasolu. Kui tunnete oma kõhupiirkonda pärast söömist, võta uus paus.