Kuidas teha oma keha nõrgaks pärast seda, kui olete haige

Vähesed inimesed tunnevad haiget, kas haigus on tingitud kokkupuutest välise kahjuliku ainega nagu patogeen või sisemine seisund nagu vähk. Haigus mitte ainult nõrgestab teie keha paljudel juhtudel, vaid see sageli häirib ka teie immuunsüsteemi, muutes selle vähem kaitsetuks teistest ohtlikest ainetest ja seisunditest, kuni teid taastuma hakkate. Tugevuse taastamine pärast haigust – ja hea tervise säilitamine – sõltub sinu võimest korralikult süüa, piisavalt harjuda ja stressi juhtida.

Söö korralikult

Haigus võtab teie immuunsüsteemi, mis võitleb teie taastumise ja keha järele, maksma. Õige söömine pärast seda, kui teie parema toiduga varustatavad, peavad teie keha kalorid oma energiavarusid täiendama. Tasakaalustatud toit sisaldab ka toitaineid ja antioksüdante, mida teie keha ja immuunsüsteem vajavad hästi toimimiseks. Näiteks aitab antioksüdantide mineraalid ja vitamiin eemaldada teie verest ebatervislikud ained, mida nimetatakse vabadeks radikaalideks või oksüdeerijateks. Tervislik toitumine haigusest taastunud isikule peab hõlmama selliseid kiude sisaldavaid toite nagu teravili ja mineraalset küllastunud rasva sellistest toitudest nagu punane liha, terved piimatooted ja teatud toiduõlid nagu kookosõli. Palju puuvilju, köögivilju ja vett hoiab teie keha hüdreeritud ja varustatud piisavate oluliste toitainetega.

Harjutus

Inimestel, kes tegelevad regulaarse treenimisega, on tavaliselt tugevamad liigesed, lihased ja elundid nagu süda ja kopsud. Seevastu inimesed, kes kasutavad liiga vähe – näiteks haiguse tõttu – tavaliselt tekivad aja jooksul nõrgemad liigesed, lihased ja elundid. Harjutus pärast haiguse tõrjet aitab keha jõudude taastamisel sundida liigeste, lihaste ja elundite aktiivsust jätkama. Lisaks kasu suurendamisele, mis parandab teie tervist ja heaolu tunnet, on madalam vererõhk, kogu vereringes ringlev kogus hapnikku ja meeleolu suurendavaid ühendeid nimetatakse endorfiinideks.

Vältida stressi

Stress mõjutab haigeid inimesi mitmel viisil, sealhulgas nõrgestab immuunsüsteemi, mis suurendab teie haigestumise võimalusi. Stress võib haiguse ajal suurendada ärevust ja takistada kiiret või keskmist taastumist pärast seda. Astudes stressi juhtimiseks oma elus, parandab oma vaimset tervist ja annab teile tähelepanu ja soovi astuda samme, mis tugevdavad teie keha. Võimalus stressi vältida ja stressi juhtida aitab tulevikus vältida stressi ja jääda rahulikuks, kui stressirohke sündmused on vältimatud. Stressitaseme alandamise strateegiad hõlmavad rahulikke tegevusi, näiteks jalutuskäike või meeldivaid hobisid, ja õpivad, kuidas õigesti hingata sellistes tegevustes nagu joogat.

Kaalutlused

Teised võimalused oma jõu parandamiseks pärast haigust nõuavad harjumusi, mis ohustavad teie tervist, olenemata sellest, kas olete haige või mitte. Näiteks võib tubakatoodete, näiteks sigarettide ja alkoholi tarvitamine ülemääraselt suurendada teie haigestumise ohtu ja takistab teie võimet saada haiguse korral hästi. Selliste ainete vältimiseks hoidke tervena. Säilitab ka normaalse kaalu. Kui haigus põhjustab teie kasu või kaalu, konsulteerige tervishoiutöötajaga näpunäidete kohta, kuidas kaotada või tagasi võtta naela ohutult.