Kuidas rahulik näo punetus

Kui teie nägu on punane või punane, võib see kahjustada teie üldist nahaärritust ja teha seeläbi ehmatuslik ilme. Õnneks näopiirkond ei ole püsiv naha seisund. Mitmed elustiili muutused ja täiendused teie regulaarse nahahoolduse tavapärasest kasutamisest võivad aidata parandada ja rahulikumat naha punetust selgema värskema ilmega jume.

Kasutage näohoolitsusvahendeid, mis ei ole koostises ärritavate koostisosade ja kemikaalidega, näiteks lõhna-või hüpoallergiliste. Naha ärritus võib põhjustada otseselt põletikku ja punetust. Nahahoolitsuse ekspert Paula Begoun ütleb, et mõned kõige levinumad koostisained, mis leiavad liiga ärritavaid näohoolitsusi, hõlmavad lõhnaaineid, alkoholi, lavendrit ja linalooli.

Rahuneda. Cincinnati ülikool ütleb, et näo punetus võib olla põhjustatud kuumastressist ja soovitab seda jahutada, minnes varju sisse, lülitades sisse kliimaseade või ventilaatori ja joomistes rohkelt vett.

Natural on näo päikesekaitsetoodetele, mille SPF on 15 või enama. Päike võib ärritada ja põletada nahka, põhjustades punetust. Parimate tulemuste saamiseks soovitab Begoun kasutada päikesekaitseklaasi, mis on märgistatud kasutamiseks tundlikule nahale ja mis on valmistatud päikesekaitsetoodete koostisosaga nagu avobensoon või tsinkoksiid.

Vastavalt ajakirja “InStyle” ilu toimetajale, niisutage nahka regulaarselt sojapõhise näohooldusvahendiga. Kuivus võib põhjustada punetust või halvendada punetust. Lisaks leiab ajakiri, et soja aitab vähendada naha punetust ja põletikku.

Pintsli värvi parandav meik toode, millest paljud on mõeldud kamuflaaž punetus. Begoun ütleb, et kollaste toonidega meik tooteid valmistatakse tihti nii, et need aitavad suunata roosat või punast nahatooni.

Rääkige oma dermatoloogiga, kui naha punetus ei vähene, kasutades ravipreemiaid. Teil võib olla krooniline nahahaigus või terviseprobleem, mis vajab retseptiravi või kirurgilist protseduuri, näiteks retsepti kortisoonikreem.