Kuidas leevendada nakatunud hemorroidid

Hemorroidid, valulik seisund, mis põhjustab teie alaesise pärasoole ja päraku veenides turset ja põletikku, võib esineda raseduse või kõhupuhitus tagajärjel. Aja jooksul võib tekkida ka rektaalsest piirkonnast tingitud rõhk, mistõttu vanematel täiskasvanutel esineb hemorroosi rohkem kui noorematel täiskasvanutel. Hemorroidide infektsioonid on haruldased, kuid see võib põhjustada ekstreemseid valu ja viia kudede surma – gangreeni – ümbritseva anus ja madalam rektus. Valu ja komplikatsioonide vältimiseks otsige nakatunud hemorroidide ravi võimalikult kiiresti.

Tehke kohtumine oma arstiga. Kui märkate hemorroidide nähte ja sümptomeid – kaasaarvatud verejooks süstimise ajal, sügelus, ärritus, turse, valu, ebamugavustunne, tundlik koorik anu sügaviku läheduses või fekaalide lekkimine – pöörduge oma esmatasandi arsti poole. Sõltuvalt sümptomitest, mida te kirjeldate, ravib teie esmatasandi arst teile või suunab teid seedetraktist või gastroenteroloogi.

Kirjutage oma sümptomid ja kõik arstidele eelnevad küsimused enne teie määramist. Teie arst peab teadma oma haiguslugu, teie praeguseid ravimeid ja kui kaua teie sümptomid on püsinud. Kirjutage ka ravivõimaluste kohta küsimused.

Saate kohtuda. Teie arst võib teha mitmesuguseid katseid nakatunud hemorroidide diagnoosimiseks. Kui teie hemorroidid on välised, võib teie seisund diagnoosida piisava visuaalse kontrolliga. Kui need on sisemised, võib teie arst teha digitaalse rektaalse eksami või soovitada kolonoskoopiat, põhjalikumat uurimist, mis võimaldab teie arstil vaadata anus ja pärasoole sisemisi.

Võtke ravimeid vastavalt juhistele. Teie arst võib määrata valuvaigistide ja sügeluse vähendamiseks käsimüügiravimite, -patjade, salvide või suposiitide kasutamist. Kui teil on nakkust raskem, võib arst kirjutada ravimi retsepti, et vähendada infektsiooni ja teie valu.

Planeerige kohtumised mis tahes protseduuride kohta, mida arst võib teile soovitada. Kui ravimit ei ravita teie hemorroidid, võib teie arst soovitada sümptomaatilist ravi hemorroidide kahandamiseks või soovitada protseduuri, mida nimetatakse kummiriba ligeerimiseks, kus hemorrood ümbritseb kummirõngast selle ringlusest kõrvaldamiseks. Teie arst võib hemorroidide eemaldamiseks kasutada laserravi. Kui minimaalselt invasiivsed protseduurid ebaõnnestuvad, võib vajalikuks osutuda hemorroidide eemaldamise operatsioon.