Kuidas ira tagasi maksta kõrge intressiga krediitkaardid

Kui te kandideerite kõrge intressimääraga krediitkaardivõla, võite küsida, mis on teie parim võimalus maksta oma võlg kiiresti. Üks võimalus on kasutada oma vanaduspensionifonde. Kui teil on raha üksikisiku vanaduskontol (IRA), saate raha välja võtta krediitkaardivõla tasumiseks ja potentsiaalselt säästa ennast tuhandeid dollareid.

Lisage oma tasumata krediitkaardivõla võlgnevus, alates kõrgeimast huvist kuni madalaimini. Määrake, kui palju võlga soovite oma IRA-ga maksta.

Konto koguväärtuse määramiseks kontrollige oma praegust IRA-konto väljavõtet. Kontol peab olema piisavalt raha krediitkaardi võlgnevuse ja potentsiaalse maksukohustuse tasumiseks. Arvutage, milline osa konto väärtusest on teie sissemaksete tõttu, ja märkige, kas mõned või kõik need sissemaksed on maha arvata.

Arvutage oma hinnanguline maksukohustus ja taganemise trahv. Kui teie vahendeid hoitakse traditsioonilises IRA-s ja te ei ole vanus 59 1/2 või vanemad, kehtib teile 10-protsendiline ennetähtaegse taganemise trahv ja jaotamise summa kehtib tavapärase tulumaksu kohta teie praeguses maksusoodustuses. Kui teie fondid asuvad Roth IRA-s, seisate silmitsi 10-protsendilise ennetähtaegse taganemise trahviga nii tulude kui ka tavalise tulumaksu puhul. Kui konto on avatud vähemalt viis aastat, võite sissemaksete tagasivõtmisest vabastada. Võrdle oma eelmise aasta tuluarveid või maksudeklaratsioone IRS maksule tabelisse, et määrata oma tulumaksu arvestus.

Helistage oma IRA omanikule või külastage ettevõtte veebisaiti ja taotlege turustusvormi. Kui te ei pea oma IRA vahendeid kogu raha tagasi võtma, küsige, kas ettevõte lubab osalise tagasivõtmise. Kui saate jaotusfailide kättetoimetamise, täitke see täies ulatuses ja tagastage see koos vajalike tõendavate dokumentidega. Peate ka näitama, kuidas soovite oma IRA-vahendeid saada, kas otsekorralduse või otsekorralduse kaudu.

Kui olete makse saanud, pöörduge oma võlausaldajate poole, et maksta tagasi teie tasumata saldod. Kas iga võlausaldaja saadab teile viimase avalduse, milles kinnitatakse, et teie konto on tasutud täies ulatuses.