Kuidas dehüdreerida kallis

Selle looduslikul kujul on mesil väga pikk säilivusaeg. Vastavalt Eat By Date.com-le võib hermeetiliselt kinni pandud kimp suletavas korras kesta lõputult, kui seda ei hoita pimeduses ega niisketes tingimustes. Mesi kuivatamine tagab piiramatu kõlblikkusaja, olenemata sellest, kus seda ladustatakse. Kuivatatud vesi eemaldab mesi niiskust ja tagab, et värvus ei muutu ega kristalliseeruks. Dehüdratsioon takistab ka pärmi kasvamist mesilas, mis võib rikkuda magusat maitset.

Levitage seda välja

Dehüdraadimaterjali dehüdratsiooniprotsessi esimeseks sammuks on Dehydrate 2 Store’i levitamine meega pärgamentpaberis. Paberipaber suudab vastu pidada dehüdroregeneraatori poolt tekitatavale soojusele, mis kõrvaldab kogu niiskuse. Pärgamentpaberi asemel võib kasutada puuviljakogumislehte, mis on spetsiaalselt dehüdroregulaatorite jaoks mõeldud. Vastavalt “International Journal of Ambient Energy” läbiviidud uuringule on mee mesilaste poolt loodud populaarne toiduvärv, mis võib sisaldada kõrge niiskusesisalduse, mis lõppkokkuvõttes viib kääritamise ja maitsmiskao vastu. Dehüdratsioon kõrvaldab niiskuse.

Kuumutage seda üles

Dehyrdate2Store soovitab oma dehüdroregulaatorit 120 kraadi võrra nihutada, kui mesi on levinud ja valmis kuivatamiseks. Asetage mee- ja pärgamendipaber – või puuviljakogumisleht – dehüdrandisse ja hoidke hoiatust. Kui mesi kõveneb ja hakkab purunema, eemaldage see dehüdrandist. Mesi põleb, kui see on liiga pikk. Kui see võetakse liiga vara, sisaldab see ikkagi niiskust ja säilitab oma naturaalse tekstuuri.

Jahutage see välja

Eemaldage mee dehüdrandist, kui see on piisavalt hõrk, et tükkideks puruneda. Las kallis jahe. Ärge hoidke meest piirkonnas, kus on niiskus või niiskus. Jahutamise käigus säilitab mesi kuiva ala igasuguse täiendava niiskuse eest.

Tõmba üles

Kui mesi jahtub, asetage veetustatud tükid segistisse. See on viimane samm ja segisti lihvib dehüdreeritud mesi suhkru-like aineks. Dehüdreeritud meesuhkrut – või pulbrit – saab kasutada vürtsina, et lisada erinevatesse küpsetatud toodetesse naturaalset magusust. Säilitamine on ikka veel oluline, isegi pärast dehüdratsiooni. Hoidke dehüdreeritud mesi tihedalt suletud ja asetage see kuivale alale. Dehüdreeritud lehmade avastamine niisketele või niiskele tingimustele muudab pulbri kuivaks kleepuvaks.