Kuidas arvutada ibw

Kui proovite kaotada või kaaluda, aitab teie ideaalne kehamassi teadmine aidata teil eesmärki määrata. Ideaalse kehamassi või IBW saamiseks võite kasutada lihtsat võrrandit, kuid muud kaalutlused on olulised ka siis, kui soovite tervena püsida. Näiteks kui palju keha rasva on ja kus seda kannate, mõjutavad teie südamehaiguste ja muude terviseprobleemide riskid. Teie arst võib teile soovitada oma tervise parimat kaalust.

Ideaalse kehakaalu arvutamine

Teie ideaalne kehakaal või IBW sõltub nii teie soost kui ka kõrgusest. Meeste jaoks arvutatakse ideaalne kehamass, kasutades esimesi 5 jalga kõrguselt 106 naela ja lisades 6 tolli kilo iga tolli kohta. Naised peaksid kaaluma natuke vähem, nii et ideaalne kehamassi arvutamine algab esimesest 5 jalga kõrgusest 100 naela ja lisandub vaid 5 naela iga täiendava tolli kohta. Kui teil on alla 5-meetri kõrgune, lahutage 2 naela iga tolli kohta alla 5 jalga; kasutades võrrandit, 5-suu, 4-tolline pikk naine oleks ideaalne kaal 120 £: IBW = 100 + (4 x 5) = 120. Mees, kes on 6 jalga pikk, on IBW 178 naela: IBW = 106 + (12 x 6) = 178.

Raami suuruse mõju ideaalsele kaalule

Teie keha raamide suurus aitab määrata ka teie IBW. Võrrand arvutab IBW kellegi keskmise raami puhul. Võid lahutada 10 protsenti inimesele sama kõrgusega väikese raami ja lisada 10 protsenti suure raamiga inimesele. Nii et lõpuks jõuate IBW-le. Näiteks 5-suu, 4-tolline pikk naine esimeses näites, mille IBW on 120 naela, on tema IBW vahemikus 108-132 naela. Selle kõrguse väikest raamitud naist tervislik kaal oleks 108 naela madalaimale poole, samas kui suure raamiga naine võiks kaaluda kõrgemale. Ja mees, kellel on 6 jalga pikk, on IBW vahemikus 160 kuni 196 naela. Kui te pole kindel oma raami suurusest, on siin kiire viis selle välja selgitada. Asetage pöidja ja keskmine sõrmus randmele, kus on kellariietus. Kui teie sõrmed kattuvad, on teil väike kaader. Kui nad puutuvad kokku, on teie kaader keskmise ja kui see ei vasta, on teil suur kaader.

Tervisliku kehakaalu indeks BMI järgi

Võib-olla olete kuulnud kehamassiindeksist või BMI-st ja ei tea, kas see on teie IBW-ga midagi pistmist. BMI on arv, mis on arvutatud teie kõrguse ja kaalu järgi. See on tööriist, mida arstid kasutavad, et hinnata, kas patsiendid on terve kaaluga. BMI vahemikus 18,5-24,9 loetakse terviseks. Suuremad BMI-d jagunevad ülekaalulisuse või rasvunud vahemikku. BMI-numbri saamiseks saate oma kõrgust ja kaalu ühendada BMI-kalkulaatoriga. Või võite seda ennast arvutada selle võrrandi abil, kasutades oma kaalu naela ja oma kõrgust tollides: BMI = (kaal x 703) / (kõrgus x kõrgus); 5-suu, 4-tollise naise kehamassiindeksi arvutamiseks Kaalub 120 naela: (120 x 703) / (64 x 64) = 20,6. See paneb oma kehakaalu tervislikus vahekorras. Riiklikel tervishoiuinstitutsioonidel on täiskasvanute BMI-skeem, mis näitab kehakaalu vahemikku vastavalt kõrgusele ja kehamassiindeksile. Saate vaadata oma kõrgusest kõrval olevat diagrammi ja näha, mis on teie jaoks tervislik kaalujälg. Kui olete 5-suu, 4-tolline pikk, on teie tervislik kaalude vahemik 110-140 naela. See erineb veidi IBW vahemikus 108-132.

Teie vöö suuruse kontrollimine

IBW arvutus ega BMI ei arvesta kaalu jaotamist. Teise meetri teadmine – teie talje mõõtmine – annab teie tervise kohta rohkem teavet oma kõht rasva hindamisel. Kui teil on suurem vöökoht, tähendab see, et teil on liiga palju vistseraalset rasva, ebatervislik rasva, mis ümbritseb teie organeid ja surub kõhtu väljapoole. Vistseraalse rasva rohkus võib suurendada südamehaiguste ja muude terviseprobleemide ohtu. Kui olete naine, ei tohi teie vööümbermõõt olla suurem kui 35 tolli ja kui te olete mees, proovige hoida seda alla 40 tolli.

Arvestades kehakaalu protsenti

On võimalik olla terve kaalu, kuid neil on liiga palju keharasva. See seisund, mida nimetatakse normaalse rasvumusega, võib suurendada teie kõrge kolesterooli, kõrge vererõhu ja südamehaiguse ohtu. Vastavalt American College of Exercise andmetele peetakse kuni 31 protsenti keha rasva naistele vastuvõetavaks, naiste sportlased ja sobivad naised, kellel on 14-24 protsenti keharasvast. Meeste jaoks peab ACE 24-protsendilist keha rasva vastuvõetavaks, kuna sportlikud ja sobivad mehed langevad 6-17 protsenti keharasva. Selleks, et hinnata oma keha rasvaprotsenti, võib teil olla koolitatud professionaalne mõõta teie keha rasv nahkhiirtõrjevahenditega või Bioelektrilise impedantsi analüüs või BIA, kasutades käeshoitavat skannerit, mis mõlemad on saadaval mõnes spordisaalis. BIA tähendab keha kaudu edastatavat valutut elektrilist signaali. Kuna rasv aeglustab elektrilisi signaale, võtab see aeg, mis kulub signaali läbimiseks kehas, aitab hinnata keha rasva. Kehalise rasva mõõtmiseks on veel täpsemaid meetodeid, kuid need on kallid ja vajavad spetsiaalset varustust.