Kuidas maost maha süüa

Mao-varrukate kirurgia, mida nimetatakse ka laparoskoopilise varrukas gastrektoomiaks, on võimalus inimestele, kes soovivad kaotada suure hulga kaalu. Protseduur hõlmab ka mao tühjendamist kuni 85 protsenti, piirates iga toidukorra jaoks sööda kogust. Kuigi operatsioon aitab teie tarbimist piirata, peate järgima ka oma arsti juhiseid oma toitumise, toitumise ja söömise käitumise kohta. Halbad toitumisharjumused pärast mao varrukatehingut võivad aeglustada kehakaalu langust ja mõnel juhul tuua tagasi mis tahes kehakaalu, mis võis kaotada esimestel kuudel pärast protseduuri.

Lisage uued toidud aeglaselt

Teie keha vajab umbes 3 kuud, et paraneda, nii et pärast operatsiooni hakkate te juua väikest kogust vett ja jõudma järk-järgult tahkeid toite. Esimeste 1-2 päeva jooksul on tõenäoliselt lubatud selged vedelikud nagu puljong või tee. Järgmise umbes 4 nädala jooksul lisate aeglaselt segatud või puhastatud toidud nagu proteiinilukud, lagundatud kartulipüree ja suhkruvaba jogurt. Pärast seda etappi lisate pooltahkeid toite ja lõpuks madala rasvasisaldusega tahkeid toite. Igal etapil peaksite proovima 1 toitu korraga, et veenduda, et saate seda taluda enne teise liikumist. Järgige täpselt oma arsti juhiseid, kuna ajaperioodid ja lubatud toiduained võivad erineda.

Valige kvaliteetne toit

Teie kõhu suurus on muna või banaan, sõltuvalt sellest, kui palju see operatsiooni käigus eemaldati. Vastavalt artiklite autoritele, mis avaldati 2013. aasta märtsis-aprillis “Endokriinse tava kohta”, on teie keha siiski vaja vähemalt 60 grammi valku päevas. Seetõttu peaks iga söögikord sisaldama madala rasvasisaldusega, valgurikkaid toite nagu jogurtit, liha, kala, valgurikkumist või oad. Selleks, et jõuaksite tahke toitumisfaasi, peaksite saama süüa tervislikku toitu kõigist toidugruppidest, sealhulgas 5 portsjonit puuvilju ja köögivilju iga päev.

Tühjenda tühjad kalorid

Kuigi teie kõhtu pärast operatsiooni on palju väiksem, on siiski võimalik võtta liiga palju kaloreid, kui valite vale toidu. Madala rasvasisaldusega, madala suhkrusisaldusega ja suure valgusisaldusega söögikorrad täidavad teid ja pakuvad kütust igapäevaseks tegevuseks. Toiduvärvid, kartulikrõpsud, kuumad kookid, jäätis, küpsised, alkohoolsed joogid ja suhkrumahlad täidavad teid ka, kuid need jätavad teid valguse ja muude toitainete hulka.

Muutke oma toitumisharjumusi

Mao-varrukate kirurgia aitab teil end ära tunda täis pärast söömist väikese koguse toitu, kuid see ei saa sulgeda sellel hetkel. Teie ülesanne on õppida, kuidas vahetada oma vanu harjumusi uutega. Näiteks peate sööma asetama, kuni olete täidis, peate tähelepanu pöörama sellele, kuidas tunnete pärast iga hammustamist ja lõpetage niipea, kui olete rahul. Laua söömine, väikeste hammustuste tegemine, närimine põhjalikult ja söömine kestab vähemalt 30 minutit, võib aidata teil seda uut harjumust arendada. Mõned inimesed leiavad, et on kasulik kasutada söögitegemiseks salatit ja väiksemaid riistu ning söömise ajal televiisorit välja lülitada.