Kui palju ma võin nädalal kaotada, kui ma söön 1400 kalorit päevas?

Madala kalorsusega dieedi järgimine on kaalukaotuse jaoks arukas strateegia. Tegelikult MayoClinic.com ennetava meditsiini spetsialist Donald Hensrud, M.D. märgib, et kalorsuse vähendamine on veelgi tõhusam, kui ta langeb alla regulaarselt. Sõltuvalt sellest, kui palju kaloreid te praegu sööte ja kui aktiivsed olete, võib 1400-kalorilise igapäevase toiduga üleminek aidata teil kaotada nädalas üle ühe naela.

Kalkulatsiooni kaalu vähendamine kalorite arvu järgi sõltub sellest, kui palju kaloreid päevas kasutatakse. Teie põhiline ainevahetuse kiirus on kalorite arv, mida te põletate iga päev, kui olete täielikult mitteaktiivne, ja see on meede, mis sõltub teie soost ja vanusest ning teie kehakaalust. Näiteks HealthStatus.com’i andmetel on tervisekontrolli veebisait, 25-aastane mees, kes on 6 jalga pikk ja kaalub 175 naela, põletab umbes 2650 kalorit päevas. Aga 60-aastane naine, kes on 5 jalga 2 tolli pikk ja kaalub 115 naela, põletab vaid umbes 1550 kalorit päevas.

Teie aktiivsuse tase määrab ka kehakaalu, mida võite kaotada, järgides 1,400-kalorilist dieeti. Kui olete väga aktiivne, võite päevas harjutada kuni 500 kalorit või rohkem, mis võib aidata teil nädalas kaotada lisa kilo. Kuid isegi kui teie elustiil on istuv, vähendab teie päevane kalorite tase järk-järgult.

Kaotatud kehakaalu võib väljendada “kalorite puudujäägina”, mida te kogute kalorite vähendamise ja välja töötamise kaudu. Te peate jõudma 3500 puudujääki, et kaotada iga nael. See tähendab, et kui teie basaalarvutusprotsent on umbes 2000 ja hakkate sööma vaid 1400 kalorit päevas, siis kogute nädalas puudujäägi 4200 kalorit või piisavat, et kaotada umbes 1,2 naela nädalas. Kui te põletate ka harjutamiseks umbes 300 kalorit päevas, kaotate kokku ligikaudu 2 naela nädalas. Et saada täpset teavet selle kohta, kui palju kaloreid te võtate, kasutage võrgukalorite loendurit ja registreerige kõike, mida sööte ja joote.

Enne madala kalorsusega dieedi alustamist pöörake alati oma arsti heakskiitu. Kui te ei järgi tasakaalustatud ja mitmekesist söömisplaani, võite kannatada toitumisvajaduse, väsimuse tekkimise või teiste terviseprobleemide tekitamise tõttu. 1,400-kalorist toit võib olla teile ohutu, kui olete väga aktiivne või kui olete noor ja ei ole veel kasvanud ja arenemas. Vastavalt riiklikele tervishoiuinstituutidele on meeste ja naiste soovituslik minimaalne kalorite tarbimine vastavalt 1500 ja 1200 kalorit. Selle arvu langemiseks, peate arutama võimalust järgida meditsiiniliselt kontrollitavat, väga madala kalorsusega toitu teie arstilt.

Basaalarvutus

Tegevuse tase

Kalorite jälgimine

Kaalutlused