Kuidas valmistada suuri põhjaoad õunaputis

Suuremad põhjaoad antakse sageli 2-lb-le. Kotid, mis annavad 24, 1/2-tassi portsjonit. Need valged värvusega oad on hea kiudainete, valkude, raua ja kaltsiumi allikas ning neil on vähe rasva ja kolesterooli. Oad on hea iseseisev roog ja nad töötavad ka hautis ja suppides. Inimesed kasutavad suuri põhjaoad, sealhulgas pudelit või suurt potti, mitmesuguseid meetodeid. Küpsetatud suurte põhja oad küpsetamiseks on suurepärane võimalus aeglase toiduvalmistamise eeliseks ilma küpsetusplaadi küpsetamise jaoks vajaliku tähelepanuga.

Sorteeri oma suurepäraseid põhjapähkleid, et eemaldada võõrkehad ja ube, mis on värvi muutunud, purunenud või purustatud. Kontrollige, kas tuhandeid bee, et need oleksid väikesed kivid ja mustuseosed.

Loputa oade sulguris või nõusse külma jooksva vee all ja asetage oad suurtes potis, et ööseks leotada vähemalt 3 tolli vett, mis hõlbustab oade kasutamist. Mõned kokad eelistavad ahjusid ilma leotamiseta süüa.

Loputage oad pärast üleöö leotamist ja asetage need 4-6-kvartiliste söögikartuliga, kui soovite, oma kuiva maitsega ja maitsestatud lihaga. Üks retsept nõuab 1 lb suurte põhjapõõsaste, 2 kvartini vett, kui vaja, 1 spl. Soola, 1 spl. Pipar, üks ham luu või kondita sealiha hakkliha, 1 ½ tsp. Kuuma pipar helbed ja 1 spl. Või. Lisage vesi, kuni see ulatub umbes 1 tolli üle oad.

Kastke aeduba ja küpseta neid kõrgetel seadistustel ligikaudu kaks tundi ja seadke seade madalaks veel neli kuni viis tundi toiduvalmistamist.

Aega segage oad aeg-ajalt ja lisage vajadusel vesi, olge ettevaatlik, et korraga ei lisa liiga palju vett, nii et oadest valmistatud kastmed oleksid korralikult ühtsed. Haua paksendamine, pannes kaane nurga alla, et aur saaks põgeneda. Vajadusel lisage ¼ tassi vett korraga, et kastme aeglaselt õhukesteks teha.

Pärast loomasööda valmistamist lõigake luukoore või sealiha hakitud liha ja segage oad kogu liha jaotamiseks. Kui see on valmis, peavad oad olema pehmed ja kastmed paksud.