Kuidas teha sõpru 40-aastaselt

Aastaid on sotsioloogid märganud huvitavat suundumust: inimesed loovad 20. eluaastal palju sõprussõnu, kuid neil on 30-ndatel ja 40-ndatel liikumisel sõprussuhteid raske luua ja säilitada. Sageli on see tingitud sellistest teguritest nagu töö ja perekonnaga hõivamine. Igal juhul tähendavad sõprussuhted teie sotsiaalmeediumi profiilist rohkem kui lihtsalt numbrit. Uuringud on näidanud, et terve rühma sõbrad mõjutavad teie pikaealisust ja tervist. Kui teil on oma 40-aastased, võivad mõned trikid ja strateegiad aidata teie ühiskondlikku elu hüpata.

Muuda oma sõprade vahetamise päeva

Kui olete keskmise vanusega täiskasvanu, võib tunduda ahvatlev jätkata seda, mida olete alati teinud töö, elu- ja ühiskondlike tegevuste puhul. Kuid kui see igapäevane rutiin ei loo soovitud tugevaid sõprussidemeid, on aeg vahetada asju ja minna veidi oma mugavusvööndist väljapoole. See näeb igale inimesele erinev. Mõnedel inimestel on lõbus proovida veebipõhiseid sõprade valmistamise vahendeid, nagu foorumid ja sotsiaalne meedia. Teised on õnnestunud “sõprusloteri” mängides ja lihtsalt võõrsil vestlusi loovad, olles arsti ooteruumis või kohvikus. Ole avatud juhuslikele võimalustele, mis tekivad kogu teie päeva vältel!

Räägi mulle, mis sulle meeldib, mida sa tõesti, tõesti meeldib

Kui 40-aastaselt sõidate sõpruse teekattega te juba tead, mida elus meeldib. Teil on oma huvid, hobid ja ei meeldi, ja olete tõenäoliselt teinud hästi läbimõeldud otsuseid poliitika, religiooni ja sarnaste küsimuste kohta. See eneseteadvuse tase tähendab, et teil on palju lihtsam ühendada teiste inimestega, kellel on sarnased huvid ja sarnased eluviisid karjääri, laste ja harjumuste osas. Proovige liituda ühe sarnase mõttekaaslasega, näiteks välirühmaga, keegliiga, uue kiriku või lugemisklubiga. Kui te ei leia huvigruppi kuuluvate inimeste gruppi, kaaluge oma kogukonna grupi alustamist selle kohta, mis sulle meeldib või olete kirglik.

Vajuta oma sisekriitikuga nuppu “Vaigista”

Aastate jooksul on teie sisemist häält olnud palju tava, mis annab teile ja teie valikuid valjusti, pingelisele kriitikale. Üks suuremaid tõkkeid täiskasvanutele, kes püüavad sõpru luua, on nende sisemine hääl ja nende hirm tagasilükkamise vastu. Ärge laske oma sisemistel muredel saboteerida oma püüdlusi luua uusi suhteid. Teie sisekriitik võib olla raske täielikult vaikida, kuid võite selle kahe strateegiaga blokeerida. Esiteks, looge kõik oma tugevused, omadused ja saavutused. See aitab tõsta teie eneseväljendust, mis lööb selleni, et te esitate end teistele. Teiseks, nõustuge seisukohaga, et need ilmselt täiuslikud, veatumatud inimesed teie ümber, kes tunduvad nii kokku pandud, on tõenäoliselt oma hirmud ja puudused. See võib anda teile uusi sõprussuhteid julgema ja enesekindlusega.

Andke see aeg

Kui teil on oma 40-aastased, võite tunda survet kiirustada ja leida uusi sõpru aastate järel. Ära lase kella sind alla panna. Hea sõpruse jaoks kulub palju aega ehitamiseks ja see nõuab energiat ja pühendumust. Ärge üritage olla keegi, kellest sa pole mitte ainult, et saaksite kiiresti muljet järgmisele inimesele, kellest sa kohtad. Ole ise, hoidke oma lõug ja võtke uusi võimalusi inimestega kohtumiseks, sest need võimalused leiavad teie ees loomulikult. Kui ühendused on tehtud, järgige oma instinkte ja laske neil sõprussuhetel kasvada oma tempos, selle asemel, et püüda asju “parima sõbra” tasemega kiirustada.