Kuidas külmutada kajenni pipar

Kui teie Cayenne pipar taim on viljakas ja teil on rohkem paprika kui saate, külmutage ekstra paprika hilisemaks kasutamiseks. Külmutatud Cayenne paprika on lihtne protsess, mis ei vaja blanšimist ega eelküpsetamist. Kuigi külmutatud Cayenne paprikad säilitavad oma erksavärvilise ja särava maitse, on need pehmemad kui värsked paprikad. Pehme tekstuur muudab külmutatud Cayenne paprika ideaalseks küpsetatud roogade, nagu supid, hautised, pastad ja suupisted. Cayenne pipar on madala kalorsusega, toitev köögivili, rikkalikult vitamiinid A ja C ning kaalium.

Vali täiesti küps Cayenne paprika hele, ühtlase värviga. Ripe kanneenipähid võivad sõltuvalt sordist olla rohelised või punased. Ärge külmutage üleküpsetatud pehmeid, pehmeid või plekilõikeid.

Peske Cayenne paprika põhjalikult jaheda jooksva veega. Tükeldage varred terava nööriga, seejärel lõigake paprika pooleks ja lõigake seemned välja. Koorige paprikad pikkadeks ribadeks, väikesteks tükkideks või mis sobivad teie toiduvalmistamiseks. Võite ka külmutada terve Cayenne paprika.

Asetage Cayenne paprika õhukindlas sügavkülmikus. Täitke mahutid nii täis kui võimalik, nii et jääb vähe ruumi, kuna paprikad säilitavad oma värskuse kauem, kui konteinerit ei ole õhku. Paigutage kaas kindlalt anumale.

Märgistage konteiner, kustutamatu marker. Märkige konteineri sisu ja kuupäev, mil kayenne paprika külmutati. Parima maitse ja kvaliteedi tagamiseks kasutage kaheksa kuu jooksul külmutatud Cayenne paprikat.