Kuidas kiiresti suitsetamisest loobuda

Kui sa lihtsalt suitsetamisest loobusid, võiksid korrapärased kehalised tegevused aidata teil vähendada sigarettide kärpeid ja ärajätunähtusid. Kuid südame-veresoonkonna treeningprogrammi käivitamine suure intensiivsusega kohe pärast suitsetamisest loobumist võib olla ohtlik. Pärast suitsetamisest loobumist tõsta oma südame-veresoonkonna treenimise vastupidavust, alustades aeglaselt.

Taust

Kardiovaskulaarsete või aeroobsete harjutuste hulka kuuluvad need, kes töötavad suuri lihasrühmi ja südame löögisagedust püsivalt. Aeroobsetes harjutustes osalemine aitab regulaarselt hoida südame tervislikkust ja luua oma kardiovaskulaarse vastupidavuse taset. Kardiovaskulaarsete harjutuste hulka kuuluvad kõndimine, jooksmine, jalgrattasõit, ujumine, murdmaasuusatamine, aeroobika, elliptiline masin, trepp ronimine ja sõudmine.

Kasu

Ajakirjas “Addiction” avaldatud 2007. aasta ülevaate artikkel väidab, et väikesed kehakaalu annused võivad vähendada teie soovi suitsetada, sigarettide kiusatust ja suitsetamisest loobumise tagajärgi. Käesolevas artiklis uuritud uuringud annavad kasu intensiivsusest, mis on vahemikus 24% kuni 85% südame löögisageduse reservidest ja kestavad 15 kuni 40 minutit. Purdue ülikooli veebilehe järgi on teie südame löögisageduse reserv erinevus teie maksimaalse südame löögisageduse ja puhke südame löögisageduse vahel. Maksimaalne südame löögisagedus on hinnanguliselt lahutatud teie vanusest numbrist 220.

Murettekitav

Kui sa lihtsalt suitsetamisest loobusid, siis vältige vähemalt esialgu suure intensiivsusega harjutusi. 2011. aasta nikotiini ja tubakauuringute väljaandes avaldatud uuringu kohaselt võib intensiivne harjutus kutsuda esile pulmonaarse oksüdatiivse stressi meessoost sigarettide suitsetajas, mis võib viia kopsude kahjustumiseni. Organismis moodustunud oksüdeerijad võivad põhjustada oksüdatiivset stressi või rakukahjustust. Oksüdatiivse stressi põhjustatud kopsukahjustus võib põhjustada selliseid haigusi nagu astma või krooniline obstruktiivne kopsuhaigus. Uuringus osalenud meessoost suitsetajate keskmine vanus oli 25,9 aastat vana.

Soovitused

Kui alustate pärast suitsetamisest loobumist kardiovaskulaarse treeningprogrammi, alustage vähese intensiivsusega lühiajaliste tegevustega. Madal intensiivsusega jalutuskäik, jalgrattateed või ujumine 15-20 minutit korraga on hea viis suurendada oma kardiovaskulaarset vastupidavust pärast suitsetamisest loobumist. Järk-järgult teed kuni mõõduka intensiivsusega kardiovaskulaarsete harjutustega kestusega 30 kuni 60 minutit korraga. Oluliste tervisega seotud eeliste saamiseks soovitab USA tervishoiu ja humanitaarabi osakond täiskasvanutest osaleda igal nädalal vähemalt 2 1/2 tundi mõõduka intensiivsusega aeroobsetest harjutustest ja vähemalt kaks korda nädalas tugevuskoolitustegevust.