Kui palju punast veini peate saama piisavalt resveratrooli?

Viinamarjad, nagu ka mõned muud taimed, toodavad resveratrooli enesekaitseks kahjustuste, haiguste või muude stresside vastu. See ühend areneb peamiselt viinamarjade nahal. Punane vein sisaldab rohkem resveratrooli kui valget veini, sest viinamarjad on punaveini valmistamise ajal pikemad. Kuigi mõõdukate punaveini koguste joomine võib teie tervisele kasuks tulla, ei pruugi resveratrooli milligrammide lugemine teie aega väärt olla.

Kuna resveratrool ei ole oluline toitaine, pole vajalik kogus olemas. Loomkatsed näitavad, et tervise kasulikkuse saavutamiseks võib osutuda vajalikuks kuni 500 mg ööpäevas. Punane vein sisaldab maksimaalselt 12,59 mg resveratrooli liitri kohta, nii et 500 mg päevas saaks, peate iga päev juua peaaegu 40 liitrit veini. Resveratrooli 40 mg päevas võib olla ka mõningaid eeliseid, näitas uuring, mis ilmus 2010. aasta juunis “Clinical Endocrinology ja Metabolism Journal”. Isegi kui 40 mg ööpäevane annus on piisav, peate siiski veel natuke juua Rohkem kui 3 liitrit veini päevas, et saada nii palju resveratrooli.

Mõõduka alkoholi joomine võib Oregoni osariigi ülikoolide märkuste ekspertide jaoks anda mõningast kasu tervisele, sealhulgas 20 kuni 30 protsenti väiksemat koronaararteri haiguse riski. Kuid nii palju alkoholi põhjustab terviseriske, nii et enamus terviseeksperdid nõuavad igapäevaselt meestele ja naistele ühe joogi piirini. See töötab kuni 10 untsi. Veinist iga päev meestele ja 5 untsi. Veini iga päev naistele. Kui olete rase või teil on südamehaigus, vältige alkoholi üldse.

Antioksüdandina aitab resveratrool kaitsta rakke vabade radikaalide poolt põhjustatud kahjustuste eest, mis on potentsiaalselt kahjulikud ained ja molekulid, mis looduses looduses esinevad. Katsekeha ja loomkatsete tulemused näitavad, et resveratrool võib tõsta HDL-i või head kolesterooli, kaitseb veresooni kahjustuste eest, väldib verehüübeid ja vähendab diabeedi riski, märgib MayoClinic.com. Samuti võib see pärssida vähirakkude kasvu. Ükski tõendusmaterjal ei näita kindlalt, et resveratrool vähendab siiski südamehaiguste või vähi riski.

Resveratrooli rikkamad allikad on punased veinid, mis keskmiselt 1,98 ja 7,13 mg resveratrooli liitri kohta. Järgmine parim allikas on Hispaania punane viinamarjamahl, mis sisaldab 1,14 kuni 8,69 mg resveratrooli liitri kohta, isegi rohkem kui enamik roosi või valgeid veine. Värsked punased viinamarjad ja keedetud maapähklid on ka suhteliselt rikkalikud resveratrooli allikad, kuid need sisaldavad märkimisväärselt vähem ühendit kui punane vein. Resveratrooli toidulisandid sisaldavad keskmiselt 10 … 50 mg resveratrooli.

Soovitatav resveratrooli annus

Ohutu veini kogus

Resveratrool tervisele

Resveratrooli allikad