Kuidas tõsta glutatiooni

Glutatioon on mitte-valkjas aminohape, mis on immuunsüsteemile väga oluline. See tripeptiidne aine koosneb kolmest aminohappest: glutamiinhape, tsüsteiin ja glütsiin. Glutatioon on kõrgel kontsentratsioonil maksas, südames, ajus ja lihaskoes leiduv üks keha kõige võimsamatest, radikaalivastastest antioksüdantidest. Tegelikult vähendab intensiivne väljaõpe ja looduslik vananemise protsess teie glutatiooni taset. Täiendava glutatiooni võtmine ei ole siiski parim viis parandada oma keha aminohapete taset. On olemas spetsiifilised toidud ja toidulisandid, mida saate toidule lisada, et suurendada glutatiooni taset.

Sööge rohkem toitu, mis sisaldavad glutatiooni lähteaineid, et suurendada keha taset. Kala, munad, värsked puuviljad ja köögiviljad, avokaadod, kreeka pähklid ja spargel koosnevad looduslikest komponentidest, mis on vajalikud glutatiooni sünteesiks.

Võtke omega-3 lisa, mis sisaldab DHA-d või dokosaheksaeenhapet. Vastavalt Life Extension Foundation’ile võib see rasvhapete aine suurendada glutatiooni taset. DHA on kalaõli looduslik komponent, kuid seda saab ka vetikate, taimetoiteallikana DHA allikast. Võtke üks kuni kuus pehmet geeli (sisaldab 120 mg DHA) päevas, jaotatuna söögikordade vahel või enne sööki.

Täiendage aminohappe L-tsüsteiiniga, et suurendada oma keha looduslikku glutatiooni tootmist. Võtke 150 kuni 300 mg L-tsüsteiini kolm kuni neli korda päevas. Tsüsteiin on aminohapete prekursor, mis on lühima toiduga, seega võib see olla teie glutatiooni tootmise piirav tegur. Tsüsteiinikivide tekke vältimiseks võtke kindlasti C-vitamiini ja L-tsüsteiini suhtes 2-1 suhet. Näiteks võta 600 mg C-vitamiini 300 mg L-tsüsteiini.

Lisage raviskeemile quercetin’i lisand, et veelgi suurendada glutatiooni tootmist. Võtke vähemalt 130 mg kvertsetiini päevas. Lisaks sellele omab tugevat vananemisvastast toimet, aitab kvertsetiin põletikku võidelda ja aitab parandada väljaõppust. Lisaks selgitab Life Extension Foundation, et kvertsetiin suurendab glutatiooni sünteesi eest vastutavate ensüümide taset ja funktsiooni kehas.

Kasutage vadakuvalku toidurasvana ja kvaliteetse valgu täiendavaks allikaks. Üks vadakuvalgu kast sisaldab ligikaudu 20-24 g valku ja aminohappe prekursori tsüsteiini kõrget taset. Võtke üks kuni kolm kotid päevas sõltuvalt teie proteiinivajadustest. Segatakse ja segatakse üks kobar vadakust, pool külmutatud banaanist ja 4-6 oz. Glutatiooni suurendava suhkruga veest.