Kuidas ravida toidumürgitust

Toidumürgit põhjustab bakterite või muude toksiinide poolt nakatatud toidu tarbimine. Bakterid on tavaliselt toiduse ebakorrektsel käsitsemisel või ladustamisel põhjustatud haigus. Haiguste tõrje ja ennetamise keskuste andmetel kannatab igal aastal umbes 48 miljonit inimest toidumürgitust. Toidumürgituse sümptomiteks on iiveldus, oksendamine ja kõhulahtisus. Sümptomid ilmnevad tavaliselt 12 … 36 tunni jooksul pärast saastunud toidu söömist ja kestavad 1-10 päeva. Toidu mürgituse ravi võib sageli kodus teha. Sümptomid jälgivad hoolikalt.

Ärge hoiduge kõhu tungivast oksendamisest või kõhulahtisusest. Keha üritab vabaneda toidumürgistuse põhjustest organismilt.

Lasta maos ja kehal puhata. Ärge jätkake söömist ja jooki mitu tundi.

Asendage tühjad vedelikud oksendamise ja kõhulahtisuse tõttu. Täiskasvanud peavad iga päev tarbima 8-16 klaasi vedelikku. Vältige kofeiiniga jooke. Soovitav on puhas puljong, vesi ja sportlikud jookid. Võtke väikesed lühikesed pulgad, et vältida mao ärritumist. Imetage jääketasid, kui vedelad joomad häirivad kõht.

Lisage toidud aeglaselt toidule. Võtke väike hammustus. Kreekerid, banaanid, riis ja želatiin tuleb tarbida esimestel päevadel. Vältige piimatooteid ja rasva sisaldavaid toite.

Ärge kasutage anti-diarröa ravimeid. Ravim võib takistada baktereid, mis põhjustavad infektsiooni organismist vabanemist.

Kui teil on toidumürgitus, saada piisavas koguses puhata. Keha vajab aega infektsiooni taastamiseks ja võitluseks. Selle aja jooksul vältige pingelist ja kehalist aktiivsust.

Külastage meditsiinitöötajat, kui kõhulahtisus kestab rohkem kui 3 päeva, vedelikke ei tohi 24 tunni jooksul tarbida, vere või oksendamine või kõhulahtisus. Äge valu ja kõhu krambid on raskemate infektsioonide sümptomid – pöörduge arsti poole, kui see juhtub.