Kuidas lõhefilee nahaga süüa

Kalajakad ja turud müüvad tavaliselt lõhefilee, mille nahk jääb ühel küljel. Teil võib tekkida kiusatus nahka eemaldada, aga mitte. Südame tervislikud oomega-3 rasvad on naha all ja naha jätmine aitab hoida kala kukkumist … ja see sobib hästi! Harilik lõhe toiduvalmistamise meetod kodus on lihtsalt seda küpsetada. See meetod säilitab kala loodusliku maitse ja suure osa selle toiteväärtusest. Küpsetatud lõhe serveeri lihtsa, kuid elegantse söögikorraga serveeritud spargli, röstitud punase kartuli ja rikkaliku Chardonnay’ga.

Kuumuta ahju 450 kraadi Fahrenheiti juurde.

Loputage 1 lb lõhefilee külmas vees ja laske sellel viis minutit tühjendada. Pane paberrätikud, kuni see on täiesti kuiv.

Pühkige kala naha külge ekstra neitsioliiviõli ja asetage nahk külg alla, küpsetusnõusse või küpsetuspannile. Seejärel pintsli teisele küljele oliiviõliga ja maitsesta maitsestatud meresoola või kosheri soola ja jämeda maapinnaga musta pipraga.

Küpseta kuni soovitud doosini – 11 minutit haruldasteks, 12 kuni 14 minutit keskmiseks ja 14 kuni 17 minutit veel korralikult kala jaoks, millel on karge, kergelt pruunistatud.

Kanna kala suurele serveerimiskettale või üksikutele teeninduslehtedele. Lase tal puhata 5 minutit enne serveerimist, nii et sisemised mahlad võivad levitada, muutes liha niiskeks ja pakkumiseks.