Kuidas külmutada maisi koobas, ilma et see muutuks vahvaks

Külmutatud mais jääb sügavkülmas kuus kuni kaheksaks kuuks, kuid maisi kõrvad tuleb puhastada ja kuivatada, et neid kuumtöötlemisel ei muutuks. Blanching enne külmutamist peatab ensümaatilise tegevuse, mis võib hävitada teie toitainete ja maisi maisi. Külmutage oma maisi nii kiiresti kui võimalik pärast saagikoristust, et vältida looduslike suhkrute sattumist tärkliseks, mis on peamine maisi lõhnaainete kadu.

Korja oma hommikuti varakult parimaks maitseks ja tekstuuriks. Koorige maisi koorik tagasi ja lükake oma küüne maisi kernelisse, kernel peaks toota piimjas vedelikku. See samm ei ole kohaldatav, kui ostate oma maisi oma toodangust või põllumajandustootja turust.

Koorige maisi kõrvad ja eemaldage nii palju siidist kui võimalik. Puhastage maisi kõrvad köögiviljaharjaga, et eemaldada kõik järelejäänud siidlõngad.

Peske muda kõrvadest mustus ja praht külma jooksva vee all. Asetage maisi kõrvad lõikelauale. Koorige nööbilõikeliste küünarvarredest ülejäänud küünarnukid.

Täitke suur pot kolme veerandi ulatuses veega. Asetage pott ahju ülemisele kuumusele. Lase veel tõusta keemiseni.

Täitke veel üks suur pot või puhas köök valamu jääveega. Kasutage umbes 12 kuubiku jää kohta ühe maisi kõrva kohta.

Alustage neli või viis kõrva teravilja keevasse vette. Laske veel täieliku keemiseni pöörduda. Katke tihedalt kinni.

Valmistage maisi kõrvad keevasse vette, National Centre for Home Conservation soovitab blanšida umbes 7 minutit kõrvade puhul, mis on kuni 1-1 / 4 tolli läbimõõduga, 7-9 minutit kõrvade puhul, mis on vahemikus 1-1 / 4 ja 1-1 / 2 tolli läbimõõduga ja 9 kuni 11 minutit kõrvade puhul, mis on suuremad kui 1-1 / 2 tolli läbimõõduga. Pärast seda, kui õige blanšimisaeg on täidetud, tõmmake küünte kõrvad keevast veest tangidega.

Lõpeta maisi kuum kõrvad kohe pärast blanšimist otse jäävette. Lase kaneeli kõrvadel jahtuda samaks ajaks, mida kasutatakse nende puhastamiseks.

Enne külmutamist kuivatage iga kõrvamarin täielikult paberrätikutega. See vähendab külmutamise ajal jahukülvile jääkristallide moodustumist, mis aitab ära hoida selle, et mais ei muutuks sügavaks.

Katke iga kõrvitsa kõrv maisi plastpakendis. Kui aur tekib plastpakendis, ei ole maisi täielikult täielikult jahtunud ja enne pakendamist ja külmutamist tuleb need täielikult lahti pakkida ja jahutada; ükskõik milline plastpakendis olev aur tekitab jääkristallide moodustumise, mis toob kaasa musta maisi.

Lükake individuaalselt pakitud maisi kõrvad plastikust sügavkülmiku kotti või konteinerisse. Eemaldage pakendid enne pitseerimist nii palju õhku kui võimalik. Üksikud plastpakendid ja sügavkülmiku mahutid pakuvad niiskuse ja aurude kaitset, et maisi oleks võimalikult värske.

Märgistage kotid või konteinerid ladustamiskuupäevaga ja asetage need külmikusse.