Kuidas grillida värsket tuunikala gaasi grillil

Värsked tuunikala praed on luksusliku kohtlemise ja kiire ja lihtne valik nädalavahetuse õhtusöögiks, eriti kui teil on gaasi grill. Värske tuunikala näeb natuke veidi haruldasest veiselihast värviga, mis ulatub kahvatusest roosast kuni sügavkollaseks. Jäta vahele praad, mis näevad välja kuivanud või pruunid laigud. Koos tuuliga paarige lihtsa salatiga ja mõne maitsega, et lõunat minutites kokku panna.

Liigutage oma grilliraam umbes neli tolli leegi kohal. Seadke oma gaasiballa soojuseks kõrge.

Puhastage tuunikala praetud oliiviõli või seesamiõli. Valige oma oliiviõli, kui sa sidud oma kala sidruni- või tilli maitsega; kasutage tuunikala seest kui soja, isabi või ingverit.

Hooajal iga tükk tuunikala soola ja pipraga vastavalt soovile.

Asetage tuunik kuuma grilliga koos tangidega. Jätke küljelt nelja kuni viie minuti võrra, seejärel hoidke vertikaalselt, et servad saaksid karge ja pruunid, umbes kaks kuni kolm minutit. Suurendage küpsetamisaega kuni umbes kuus minutit külje kohta, kui eelistate oma tuunikala keskmist hästi hästi tehtud, haruldaste ja keskmise harulduse asemel.

Lõigake tuunikala õhukesteks viiludeks serveerimiseks. Loputage oma valitud kastmega või kasutage kastmeid ja maitseaineid nagu sojakaste, hakitud või viilutatud ingveri ja isabi pasta.