Kuidas valmistada keskel lõigatud võred pudelitesse

Nutikas koduperenaised ja professionaalsed kokad on võrdselt seotud kõvasti, närimata, ebameeldivate veiseliha jaotustükkidega. Need on lihased, mis on loomade elus kõige raskem töötatud ja täidetakse kõvasid, tihedaid lihaskoese ja suurel hulgal kitsas sidekoesse. Kuid kui armastatult aeglane keetmine toimub, muutuvad samad rasked, mittesöödavad veiseliha jaotustükid pehmeks, õrnamaks ja maitsetundlikuks. Veisehakk on suhteliselt põhiline, kuid enamik kodukoioreid on vähe kasutatud ka teisi karmaid jaotustükke, nagu kärss ja võsa. Kaksist, küünest on lihtsam töötada.

Lahti ära oma varre viilud ja pühkige need väikese paberrätikuga, kuivatage pind ja puhastage ära kõik luukoosised, mis võisid jääda liha saagist.

Kuumutage suurt, rasket pudelit keskmiselt kõrgel temperatuuril 1 spl. Taimeõli. Kuuletage iga veiseliha tükk kuni mõlemalt küljelt hästi pruunistatud. See samm on vabatahtlik, kuid annab hantele rikkama maitse.

Hõõgastage tükid soola ja pipraga. Lisage kõik soovitud lõhna-ja maitseained, nagu näiteks sibul, küüslauk või tomatid.

Valida valikuliselt oma toiduvalmistamiseks mõeldud vedelikku pooleldi, olgu see siis veisepuljong, vein, õlut või lihtsalt vesi. Kastke oma pannil ja vähendage kuumust, kuni vedelik on peaaegu keema.

Tõmmake hari kuni kahvlihakkamiseni, tavaliselt 2½ kuni 3 tundi sõltuvalt nende paksusest. Paneelist eemaldatakse pintsakud ja pakitakse lõdvalt alumiiniumfooliumiga, et hoida soojas.

Tükke toiduvalmistusvahud ja suunake need pannile. Keerake kuumus kokku ja küpseta neid, kuni need on umbes poole võrra vähendatud ja piisavalt lusikaga kaetud.

Jagage latid portsjoniteks ja laske nende kastmes üle paksenenud toiduvalmistusvahud.