Kuidas tupe kuivust parandada

Vaginaalse kuivuse parandamine, menopausi üldine sümptom, muutub vajalikuks, kui sümptomid muutuvad valusaks ja mõjutavad teie elustiili. Mayo kliiniku hinnangul on 40 protsenti menopausijärgsetest naistel teatud sümptomid, sealhulgas vaginaalne sügelus, valu, verejooks, põletustunne ja kuivus. Liigne kuivus võib segada naise seksuaalset tegevust ja aidata kaasa psühholoogilistele probleemidele, nagu depressioon. Kuna tupe kuivus muutub sageli krooniliseks pärast menopausi, tuleb kergendamiseks kasutada individuaalseid ravimeetodeid. Vaginaalset kuivust saab mitmel viisil parandada.

Rääkige arstiga östrogeenikreemide kasutamise kohta. Need sisestatakse tupest ja võivad põhjustada vähem kõrvaltoimeid kui hormoonasendusravi (HRT). Kreemid töötavad tupe kudede tugevdamiseks ja tagavad nad elastsemasse olekusse, vähendades tupe kuivust. Mõnikord on ohtlik kõrvaltoime, mis võib põhjustada vähktõbe, teatab Mayo Clinic, et uurida seda võimalust oma arstiga hoolikalt.

Kasutage homöopaatilist sepsist Sepangat tupe kuivaks, soovitab William Boericke oma raamatus “Materia Medica ja repertuaar”. Sepia soovitatakse naistele, kes on menopausi ja kellel on vaginaalne kuivus, sügelus, raskustunne, nagu emakas langeb Välja, kuumahood, ärrituvus, kurbus ja seksuaalse soovi puudumine. Täiendava informatsiooni saamiseks konsulteerige kvalifitseeritud homöopaadiga, septitseemia annustamisprotokolliga ja muude menopausi raviks kasutatavate ravimitega.

Likvideerida parfüüme, lõhnastatud seepe, doosid, losjoneid ja naiselikke hügieenipihusid. Need tooted aitavad kaasa vaginaalsete kudede kuivamisele, lisades jätkuvale kuivuse probleemile.

Kasutage ravimtaimede õlisid, mis on segatud kosmeetiliste õlidega, et ravida vaginaalseid kudesid ja leevendada kuivust, soovitatakse tervisejuhiseid. Kaltsukust või lõhnast valmistatud salmid on kasulikud ja rahustavad kuivust, sügelust ja ärritust. Need salvid on saadaval online ravimite kauplustes, tervisekaupade ja kohalike ravimtaimetajate jaoks. Veenduge, et nad ei sisalda muid maitsetaimi ega keemilisi lisandeid. Calendula’il on mikroobivastased omadused, mis aitavad võidelda infektsiooni vastu; hõlpsasti sisaldab looduslikku ühendit, mis aitab tupes tervislikku koed taastada. Kandke mõlemat salv kergelt tupeava avasse.

Sööge soja-, tofu- ja linaseemnete kujul fütoöstrogeene. Marylandi Ülikooli meditsiinikeskus (UMMC) selgitab, kuidas fütoöstrogeene leidub sojapõhistes toitudes ja linaseemne ja linaseemneõlis. On näidatud, et mõlemad toidud vähendavad menopausi sümptomeid, mis vabastavad tupe kuivust, ärritust ja kuumahood. Selle asemel, et kasutada toidulisandeid, mis ei ole alati värsked, lisage toidule sojapõhised toidud, nagu tofu, sojapiim ja sojaoad, aga ka linaseemne ja linaseemneõli.

Kasutage vaginaalse sissepääsu välisküljel olevat oliivi- või kookosõli ning lihtsalt serva. Mõlemad tooted sobivad suurepäraselt kuivadele, ärritunud kudedele ja tupe kuivaks hoidmisele lahtris. Apteekides on saadaval kosmeetiline kvaliteediga oliiviõli ja kookosõli peaks olema puhas, ilma muude õlide või lisandita.