Kuidas puhastada oma keha pärast söömist liiga palju soola

Kui sa söödaks söödast toitu, siis tarbite tõenäoliselt liigset naatriumit – laia soola sisaldavat ainet ja paljude kuivatatud, suitsutatud, konserveeritud ja töödeldud toitude koostisainet. Suure naatriumisisalduse tõttu võib kõrge vererõhk põhjustada või halveneda. Kuna naatrium mängib olulist rolli organismi vedeliku tasakaalu, võib liigne naatrium tarbimine põhjustada ka turset või vedelikupeetust. Kui teil on teatud meditsiinilised seisundid, mis põhjustavad vedeliku kogunemist teie organite ümber, võib liigne naatrium põhjustada meditsiinilise kriisi tagajärjel suures koguses vedeliku kaalu. Teie kodulindude liigse naatriumi keha kiiresti ei puhastata. Kuid naatriumisisalduse vähendamisel ja astmete vähendamisel, mis vähendavad paistetust ja parandavad vereringet, võib terve keha loomulikult ja järk-järgult eemaldada selle mineraali liigsed kogused.

Kui teie liigne soola tarbimine on põhjustanud teile nädalas või vähem nädalas rohkem kui 5 naela, tuleb kõigepealt pöörduda kiireloomulise arsti poole vastavalt Ameerika Perearstide Akadeemia arvamusele. Sellises olukorras vajate üleliigse vedeliku eemaldamiseks tõenäoliselt ravi. Kui teil on juba vedelikupeetust põhjustav seisund, nagu näiteks neeruhaigus või südamepuudulikkus, võib teie meditsiiniline meeskond paluda teil kontrollida oma kehakaalu iga päev ja anda teile isikupärastatud juhendeid selle kohta, millal sisse helistada ja millal kiireloomulisi ravimeid leida .

Lõika tagasi soola ja naatriumi sissevõtule. Vastavalt American Heart Association, täiskasvanud peaksid tarbima vähem kui 2300 mg päevas. See on naatriumikogus, mis on leitud umbes ühe soola kihina – aga kuna paljudes toitudes leidub naatriumi, võib madala naatriumisisaldusega dieedil olla ruumi rohkem kui ühe päevase soola kriips. Samuti püüdke vältida soola sisaldavaid maitseaineid, näiteks küüslaugu soola, maitsestatud soola või sibulsoola. Valige värskete või kuivatatud maitsetaimede, soolavabade maitsestussegude, äädika, sidrunimahla või lubi asemel maitseainete toidud.

Piirata või vältige kõrge naatriumitarbimist. Kuivatatud, suitsutatud, soolatud või konserveeritud liha ja kala on kõrge naatriumiga. Teised kõrge naatriumisisaldusega toidud hõlmavad kiirtoitu, konserveeritud köögivilju, suppe ja pakendatud toite, mis sisaldavad maitsestamispakette – näiteks pakendatud makaronit ja juustu või kuivatatud nuudlisuppipakette. Sellised maitsetaimed nagu sojakaste, kalakaste, grillkastme ja ketšup on samuti naatriumikas.

Valige madalamad naatriumivalikud. Sööge puu-ja köögivilju iga päev. Kuigi ükskõik milline puuvilja on madala naatriumisisaldusega, vali värsked, külmutatud või madala naatriumkonserveeritud köögiviljad. Paljud puuviljad ja köögiviljad on head kaaliumiallikad ja kaaliumisisaldusega dieet võib aidata organismil eemaldada uriini üleliigne naatrium. Samuti võite valida madala naatriumherme nagu riis, makaronid, kinoa või oder ning regulaarselt sisaldada kuivatatud oasi või madalaid naatriumikonserveeritud oase. Valige värske või külmutatud kala, kodulinnud ja liha – aga ole ettevaatlik, et lisada liha ja kanati koos naatriumilahustega. Piima ja jogurti peal võib olla väike, kuid vastuvõetav kogus looduslikku naatriumi, kuid piirata juustu selle kõrge soola sisalduse tõttu.

Loe toiduaineid. Kui üritate piirata naatriumit 2300 mg-ni päevas, on see piirmäär umbes 600 mg ühe söögikorra kohta mõne suupistega 100 kuni 200 mg iga päev. Pidage meeles, et etiketil olev naatrium põhineb portsjoni suurusel, nii et kui 1 tass supi sisaldab 900 mg naatriumi, on 2 tassi 1800 mg.

Liiguta oma keha. Füüsiline aktiivsus parandab verevoolu, mis võimaldab teie kehal pumpada ekstra käes olevat vedelikku oma jäsemetelt – ühine koht vedeliku ühendamiseks – ja lõpuks aitab teil sellest vedelikust urineerimisest lahti saada.

Kui teie käed või jalad on paistes, tõstke neid mitu korda iga päev. See võib vähendada turset ja lihtsustada teie mugavust. Teie arst võib isegi nõuda, et te kannaksite käsivarte või jalgade tihendusrõivaid verevoolu parandamiseks ja paistetuse vähendamiseks.

Kui teid häirib kerge vedelikupeetus, kui te tarbite liigset naatriumi, arutage oma sümptomeid oma arstiga. Tee toitev, madala naatriumisisaldusega dieet pikaajalise eluviisiga harjumuseks. Küsige ravimiandjale üleandmist, kui vajate juhiseid madala naatriumisisaldusega dieedi jälgimiseks või kui teil on vaja aidata seda kohandada oma toiduseelistuste või muude toitumispiirangutega; Ülevaataja: Kay Peck, MPH RD