Kuidas puhastada kahjustatud kõrvavaha

Impaired earwax tekib siis, kui vaha või tsümeen koguneb kõrvakanalis, sageli väliste esemete, näiteks kuulmisaparaatide, kõrvaklappide või puuvillaste tampoonide tulemusena, kõrvakalli blokeerides. Vastavalt Medline Plus’i meditsiinitsüklopeedile esitab saadud kõrvapõletik vahu kohta kõrvakanalis ja põhjustab kõrvadele järk-järgulist kuulmiskaotust, müra või tinnitust kõrva, ärrituse või valu ja kõrvaga ühendatud tunde. Enne põrkunud kõrvapära puhastamist, eriti lastel või inimesel, kellel võib olla löönud prussaravi, pöörduge oma primaarse arsti poole.

Kaks külge panna suurt vannituba ja asetage see lauale ühele küljele. Istuge kannatatud isikule lauas olevas toolis ja laske see peal külje peal asuda, enne kui see õrnalt rätikuga puhkeb. Mõjutatud kõrv peaks olema täiesti avatud, nii et veenduge, et inimene jääks peas puudumata kõrva juurde.

Süstige kolm kuni neli tilka õli baasil asetsevat tsümpumenüüstilise vaha pehmendava aine — otse mõjutatud kõrvakanalisse, kasutades silmapuhastiid. Vastavalt Ameerika perearstide akadeemile on vastuvõetavad õlipõhised kereminolüütikumid: oliiviõli, mineraalõli Ja mandliõli. Laske kannatatud isikul hoida oma pea 15-30 minuti jooksul puhkeasendis, et edendada kõrvapõletiku pehmendamist.

Täitke pirniku süstal keha temperatuuriga veega, et minimeerida võimalikke probleeme tekitavaid kõrvaltoimeid, nagu näiteks pearinglus, mis võib kaasneda niisutus-ravi väga sooja või külma veega. Lasta kahjustatud isik istuda püsti ja haavata vanni rätik üle õlaliigese ja kaela keha küljelt kahjustatud kõrva lähedale.

Hoidke kõrvakalli avast umbes ½ tollist süstalt ja kõrvakalli sirgendamiseks õrnalt kõrva ääres üles tõmmates. Vahetada pehmestatud vahakihti välja, pihustage õrnalt kõrva kanalisse. Selleks, et Medline Plus soovitatud meditsiinitööstuse soovitusest kinni pidada, jätab vaha veelgi kõrva külge vee jõu abil vee voolu kõrva kanali seina külge.

Pange pea peaaegu mõjutatud kõrva suunas, et vesi ja lõdvendatud vaha osakesed kõrva ära visata rätikule. Vajadusel korrigeerige kogu ravi 24 tunni pärast. Võtke ühendust oma tervishoiuteenuse osutajaga, kui sümptomid ei paranda või raskendavad puhastamise ajal või pärast seda.