Kuidas nebulisaatori hingamisraskused toimivad

Kui teil on astma või muud haigused, mis mõjutavad kopse nagu COPD või tsüstiline fibroos, võib arst määrata nebulisaatori kasutamise. Nebulisaator on elektrimootor, mis muudab vedelad ravimid udu, mida saab tavaliselt sisse hingata. Nebulisaatori ravi nimetatakse ka hingamisteede raviks. Mõõtmine, kuidas nebulisaator töötab, võib aidata teil oma seisundit juhtida.

Mis purseerimisvahend teeb

Sõna nebulize tähendab vähendamist peeneks pihustamiseks või uduseks ja see on täpselt see, mida teeb nebulisaator. Nebulisaator kasutab sundõhku või vibratsioone, et muuta vedel ravim muljetavaldaks. Ägeda astmahoogude või muude äkksurvet tekitavate hingamisprobleemide raviks kasutatakse sageli nebulisaatoreid erakorralistes osakondades. Kompaktne nebulisaator ja kaasaskantav mudel on saadaval koduseks kasutamiseks ja mõnedel inimestel eelistatakse neid inhalaatoreid.

Nebulisaatorite eelised

Ehkki tavapärased seadmed, nagu doseeritud inhalaatorid ja kuivpulber inhalaatorid, on üldiselt eelistatud, võivad need mõnedele inimestele, eriti väikelastele või vanematele inimestele raskusi koordineerimisega, mis on vajalikud ravimi väljastamiseks, õigeaegse sissehingamise ajal või Kombineerida mõlemad sammud kiiresti ja tõhusalt. Neid inimesi võib nebulisaator olla elujõuline alternatiiv. Nebulisaatorid eraldavad ravimi udu, mida saab tavaliselt mõne minuti jooksul sisse hingata. Nebuliseeritud bronhodilataatoreid kasutatakse hingamisteede avamiseks. Ühekordse annuse manustamine võtab nebulisaatoriga veidi pikema aega kui tavapäraste seadmete korral, kuid suuremate annuste saamiseks võib kasutada nebulisaatoreid.

Nebulisaatorite tüübid

On mitut tüüpi nebulisaatoreid ja mõned võivad olla teatud ravimitega vastuolus. Teie arst võib olla kindel, millist nebulisaatorit peaksite kasutama. Kõige sagedamini kasutatavad haigla seadmetes kasutatavad pneumaatilised reaktiiviventilaatorid on mõeldud kasutamiseks kodus ja on kõige odavamad ja kõige populaarsemad. Uuemad kujundused on tõhusamad, kuid maksavad rohkem, ja mõned tõstavad muret seoses sellega, et patsiendid saavad liiga palju ravimeid. Üldiselt on masinate elektroonika vastupidav ja pikaajaline, kuid tarvikud nagu toiteplokk, torud ja näomaskid tuleb perioodiliselt välja vahetada; – Jet nebulisaatorid muudavad ravimit udu sunnitud õhku. Need on kõige sagedamini kasutatavad ja kõige vähem kulukad, ulatudes $ 50 kuni $ 150. – Ultraheli seadmed kasutavad helilaineid ja ulatuvad hinnaga $ 100 kuni $ 250. Nad kipuvad ravimaine kuumutama, kuigi see ei mõjuta kõige enam sissehingatavaid ravimeid. – Vibreerivate võrgu nebulisaatoritel on võrgusilma plaat, mis vibreerib kõrgel sagedusel, et vedelik saaks väga peenikesteks tilkadeks. Need maksavad 200 kuni 1200 dollarit. – Hingetõmbega pihustid vabastavad ravimeid ainult siis, kui kasutaja hingab, suurendades oluliselt efektiivsust. Need maksavad alates 750 dollarist kuni 2000 dollarini; – kodumajapidamistes kasutatavad nii lauaplaadid kui ka kaasaskantavad nebulisaatorid, mis töötavad laetavates patareides. Kaasaskantavad mudelid on üldiselt kallimad.

Kuidas Nebulisaatori ravi toimib

Lisaks komponendile, mis tegelikult ravimit nebuliseerib, on nebulisaatori osad ravimit hoitav mahuti ja plasttorud, mis ühendavad mahuti näomaski või suuotsaga. Ravi võib ise manustada. Enamik nebulisaatoritest eraldab pidevat udu õhuvoolu, mida kasutaja sisselaskestab sügavalt pärast nelja või viit normaalset hingetõmmet. Ravi ajal on soovitatav puudutada nebulisaatorit, et tagada ravimi ringlemine süsteemi kaudu. Hooldus kestab tavaliselt 10-20 minutit. Puhastage pihustit, et vähendada saastumise ohtu. Täpsema juhise õige kasutamise kohta on saadaval nebulisaatorite ja pakendisiseseid ravimite märgistamisel.

Ettevaatusabinõud

Ravimitega seotud riskid on tavaliselt kindlatest ainetest, mitte seda, kas kasutate tavalist inhalaatorit või nebulisaatorit. Astma inimestel peaks arst vähemalt kord aastas või sagedamini nägema ja vajadusel, kui sümptomid ei parane või astma kontrolli näib olevat süvenenud. Vaadake oma tervishoiuteenuse pakkujat kohe, kui tunnete end nõrkust, pearinglust või nõrkust. Pöörake erakorralist ravi või vali 911, kui huuled või naelad muutuvad siniseks, hingeldamine halveneb 15 minutit või kauem pärast seda, kui olete kasutanud päästetööde inhalaatorit, võtate 30 hinget või rohkem ühe minuti või kui teil on raskusi tavalise tempo kõndimisega Meditsiiniline nõustaja: Shilpi Agarwal, MD