Kuidas loomulikult madal veresuhkru tase

Glükoos või veresuhkur annab kütuse, mis hoiab teie keha ja aju korralikult toimivat. Lihtsate süsivesikute, näiteks suhkrumahlaste ja rafineeritud ja töödeldud toidu tarbimine võib siiski põhjustada glükoosikõikumisi. Lihtsad süsivesikud on jaotatud ja imenduvad kiiresti teie vereringesse, põhjustades teie veresuhkru taseme tõusu. Teie pankreas vabastab seejärel insuliini, mis hoiatab teie keha rakke, et absorbeerida liigset glükoosi teie vereringest ja hoia seda tulevaseks kasutamiseks. Tulemus: teie veresuhkru tase langeb, jättes teid tunda väsinud, nõrk ja vahelejäänud. Järgides mõnda juhist, saate aidata hoida insuliini korralikult toimivat toimet ja säilitada looduslikult stabiilne veresuhkru tase.

Liikuma. Harjutus suurendab insuliinitundlikkust, põhjustades teie rakkude imendumist rohkem glükoosi, mille tagajärjel vereringesse levib vähem glükoosi. Kuigi harjutus on suurepärane viis vereglükoosi vähendamiseks kiiresti, peab korrapärane füüsiline aktiivsus olema osa tervislikust eluviisist, kirjutab diabeediõpetaja Christy L. Parkin. Osalege mõõduka intensiivsusega harjutusviisides – nagu näiteks jalgsi jalgsi, jalgrattasõitu või ujumist – 30 minutit päevas, et mitte ainult ei vähendaks loomulikul määral veresuhkrut, vaid aitab kaalu juhtimisel.

Kaota ülekaal. Marylandi Ülikooli Meditsiinikeskuse andmetel aitab saavutada tervisliku kehakaalu saavutamist ja säilitada normaalset vere glükoosisisaldust. Liigne rasv põhjustab teie 2. tüübi diabeedi riski, mis seisneb ebanormaalselt kõrge veresuhkru taseme ja insuliini suutmatuses korralikult töötada. Jälgige portsjoni poolt juhitavat tervet terade, värskete puuviljade ja köögiviljade, oad, kala, tailiha ja kodulindude, madala rasvasisaldusega piimarasvade ja küllastumata rasvade rohkust. Pöörduge registreeritud dieediarsti või oma arsti poole, et luua isikupärastatud kehakaalu vähendamise kava.

Söö rohkem kiudaineid sisaldavaid toite. Kuigi kiu on süsivesikute tüüp, ei suuda seda keha teie organismi seedida ega imeda, nagu suhkruid ja tärklisi. Seetõttu ei tõsta mitte ainult kiudaine teie vere glükoosisisaldust, vaid kõrge kiudaine sisaldusega dieeti peetakse vere glükoositaseme vähendamiseks ja stabiilse veresuhkru taseme säilitamiseks. American Heart Association soovitab saada vähemalt 25 grammi kiuda päevas puuviljadest ja köögiviljadest, oadest ja terveidest teradest nagu kaer, pruun riis ja täistera.

Lisage mõni kaneel toidule, et loomulikult alandada veresuhkru taset. Penningtoni biomeditsiini uurimiskeskuse andmetel tuleneb mõnest hiirest saadud uuringust saadud tulemustest, et kaneeli ekstrakt mängib veresuhkru taset reguleerivat rolli. Kaneel võib samuti aidata parandada insuliinitundlikkust, vähendades süsivesikute imendumist peensooles.