Kuidas kana reie vallutada

Kui idee valmistada kana kuumas vees täidab teile sellist hirmu, mis pärineb vanurite sugulaste mälestustest, kes serveerivad õhtusöögiks keedetud liha, mõtle uuesti. Pihustatud kana tuleks maitsta ja hoida õrnalt, andes sellele mahlakale pehmele tekstuurile, mis pole midagi sellist, nagu mööblit sisaldav kastmed. Pookimine kana võimaldab tal säilitada oma maitse ja sõltuvalt sellest, mida te varustate, võib olla nii tervislik või patune kui soovite.

Tume aedli ja lauvärvi koos köögi stringiga.

Kuumutage suurt potti keskmise kuumusega ja kaetud põhja oliiviõliga. Asetage kana reied potis ja kuumutage neid umbes 5 minutit mõlemal küljel või kuni kuldne. Lisage sibul, seller ja porgand, seejärel lisage maitsetaimed ja viige oma maitsele.

Korki ja maitsetaimi katmiseks valage potti piisavalt sooja vett, seejärel asetage kaas potti ja viige see keemiseni. Lase keetmisele, eemaldage kaas ja küpseta 10 minutit.

Eemaldage potid soojusallikast, vahetage kaane ja jätke see seisma umbes 1/2 tunni jooksul, kuni kana küpsetatakse. Veenduge, et kana on tükeldatud, ja veenduge, et ükski liha pole roosa. Ameerika Ühendriikide põllumajandusministeerium soovitab kasutada termomeetrit, et kontrollida, kas sisetemperatuur on vähemalt 165 kraadi Fahrenheiti.

Kanderi paar lusikatäit laast üle kana enne serveerimist ekstra maitse.