Kuidas valmistada värskeid koorimata krevetid

Ameerika Ühendriikides ei söönud ameeriklased tavaliselt ühtegi looma peasuuli, peaaegu kogu pead. Siiski on sajad hiiglased ja prantslased söönud kogu krevette, väites, et pea on krevettide tasaseim osa. Kogu krevetid võib keeda, maitsestada või praadida praetud, seejärel koorida ja süüa tervikuna. Kuigi pärast toiduvalmistamist koorimine ja eemaldamine loob söögisöögile rohkem tööd, on see väärt seda tugevamat maitset, mida võite saada krevettide koorimisega koorega, mille peal on kinnitatud peaga.

Tõstke 10 tassi vett kõrgema kuumusega keemistemperatuuri juures. Lisa 1 tl. Sool.

Asetage kogu krevetid, koorega veel, keevasse vette. Keetke krevettid kolm kuni viis minutit või kuni krevetid hakkavad keppima ja muutuma erksaks roosaks.

Eemaldage krevetid veega segistiga. Serveerige neid kuumaks või koorige ja veetage need söögikohtade jaoks, enne kui neid serveerite.

Kuumuta 3 spl. Oliiviõli või võid pannil üle suure kuumusega, kuni õli või või on kuum.

Vähendage soojust keskmisele tasemele ja lisage terve koorimata krevetid pannale mõne korraga, küpsetage neid kolm minutit või kuni krevetid muutuvad hele roosaks.

Eemaldage krevetid ja asetage need kaetud tassi kolmeks minutiks, et küpsetusprotsess lõpetada.

Keedetud terve krevett

Saate koorega krevetid

Sega-praetud terve krevett

Serveeri krevetid kuumalt koorega või koorega ja veetage neid enne nende serveerimist.

Vala 3 spl. Oliiviõli wokisse. Kuumutage õli suure kuumusega oma ahju ülemisel küljel.

Lisage krevetid ja küpsetage neid kolm minutit või kuni kestad muutuvad roosaks.

Lisage köögiviljad ja segage segu kaks minutit. Erinevad köögiviljad täiendavad krevette, kuid mõned levinumad valikud on brokkolid, sibulad, seened, ubaamapõrsad või veekastanid. Küpsetusaja lõpus peavad köögiviljad olema pehmed, kuid mitte pehmed.

Vähendage soojust madalamaks ja lisage kaste. Headeks valikuteks kaste on vürtsikas Szechwani kastmes, hapukas magus-hapu kaste või magus teriyaki kastmes. Sega, et köögivilju katta. Sauté, kuni kaste on soe.

Serveeri praetud krevetid kuuma riisi või nuudlitega. Laske söögikohtadel krevetid ise koorida ja süüa.