Kuidas süüa värskeid spargelke oma toitaineid hoidma

Kui ristõieliste köögiviljade puhul oli populaarse võistluse, siis hakkasid spargelküünlad kogumakslastega – lillkapsas, rusikapsas ja mitmesugused kapsad, mis üritavad meeleheitlikult siseneda. Spokkoli küpsetamiseks on palju võimalusi, kuid ükski neist ei peaks sisaldama toiduvalmistamist Köögivilja, kuni see muutub mustaks, armee-roheline koopia oma endise enese. Keedetud spargelkollane peaks jääma erkroheliseks ja saagi hammustada. Selles vormis säilib see oluliste toitainete hulka, sealhulgas raua, kaltsiumi, foolhapet, C-vitamiini ja beetakaroteeni, mis on vajalikud antioksüdandid ja mis aitavad seda vetikat vanalaste ja tervislike toitjate hulgas populaarseks jääda.

Steam

Puitunud spargelkapsast lõigatakse ja kooritakse ja tükeldatakse ühtlasteks tükkideks.

Sega-praadima

Täida pot 1-tolline täis vett ja sobitage aurukorvi sees. Viige vesi keemiseni.

Asetage brokoli võrdselt korvile, kui vesi jõuab keevasse keemiseni.

Paigaldage kaas 3-minutile pott ja aurupõhised spargelkapslid. Eemaldage kaas ja asendage see, nii et see katab poti osaliselt. Küpseta veel 7 kuni 10 minutit või kuni brokkoli on karge-pehme.

Tõstke küpsetatud lillepeed potti välja koos tangidega ja asetage plaat. Segage soola ja pipraga ning heldelt pange nõusse värsket sidrunimahla.

Vala õli veeni ja kuumutada keskmise suurusega.

Kombineeri eelistatud maitseained, näiteks sojakaste, ingver või küüslauk, ja segage jõuliselt vürtsi. Võite loobuda täiendavast valgusisaldusest, köögiviljadest ja maitsestatud toorainest ning lihtsalt segada brokkoli kerges õlis.

Lisage brokkoli ja sega-praege 2 kuni 3 minutit või kuni värske-õrnana. Seejärel lisage mis tahes täiendavaid koostisosi või köögivilju, mis puumahukarjamaaks ei nõua nii palju toiduvalmistamisaega.

Kallake maitsestatud segu veel 1 kuni 2 minutit, kuni kaste väheneb.